Трик за шминкање без да бришете стопати – како лесно да ги нагласите очите со црна линија? (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


Трик за шминкање без да бришете стопати – како лесно да ги нагласите очите со црна линија? (видео)

Ако не сте многу прецизни со раката, овој трик ќе ви биде спас за моментите кога ќе треба набрзина да се нашминкате.

trik-za-shminkanje-koga-nemate-vreme-kako-lesno-da-gi-naglasite-ochite-01.jpg

Колку пати ви се случило да ставите моливче или туш за очи па да бришете затоа што сте ја промашиле линијата?

Кога немате време да експериментирате и да се учите, ќе ви биде од корист овој трик за брзо шминкање на очите.

Потребен ви е фластер и црна сенка за очи која само ќе ја размачкате во делот каде треба да се формира линијата.

Девојките на Инстаграм имаат решение за секој женски проблем – погледнете туторијал:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

4 правила со кои темната шминка нема да изгледа страшно Темните зачадени очи се еден вечно модерен тренд и изглед кој очигледно ќе потра...
Природни продукти кои ги намалуваат отоците и брчките околу очите Кога ќе влезете во парфимерија, изборот на креми за нега на кожата околу очите е...
Трикови за идеална шминка на очи за жени со зрела кожа Очите се огледало на душата, без разлика на која возраст сме. Затоа, жените обож...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg