Двојна брада и уште 6 детали во изгледот кои спречуваат да изгледате свежо и младешки


Двојна брада и уште 6 детали во изгледот кои спречуваат да изгледате свежо и младешки

Грешка 1: Сиви тонови на боја за коса – ги нагласуваат несовршеностите на лицето, топлите бои на коса прават да изгледате посвежо.

dvojna-brada-i-ushte-6-detali-vo-izgledot-koi-sprechuvaat-da-izgledate-svezho-i-mladeshki-01.jpg

Сите сакаме да изгледаме привлечно и свежо, но некои грешки со шминката и фризурата може да ве спречат во тоа.

Детали во изгледот кои спречуваат да изгледате свежо и младешки:

Сиви тонови на боја за коса – ги нагласуваат несовршеностите на лицето, топлите бои на коса прават да изгледате посвежо.

dvojna-brada-i-ushte-6-detali-vo-izgledot-koi-sprechuvaat-da-izgledate-svezho-i-mladeshki-02.jpg

Немањето шишки – шишките ги кријат брчките на челото и ви даваат посвеж изглед.

dvojna-brada-i-ushte-6-detali-vo-izgledot-koi-sprechuvaat-da-izgledate-svezho-i-mladeshki-03.jpg

Тенки веѓи – со годините и веѓите се истенчуваат, па така тенките веѓи може да направат да изгледате повозрасно од што навистина сте.

dvojna-brada-i-ushte-6-detali-vo-izgledot-koi-sprechuvaat-da-izgledate-svezho-i-mladeshki-04.jpg

Подочници – постојат повеќе причини за појава на подочници, од умор до алергија и разни болести, користете производи за нега на кожа и коректор за прикривање.

dvojna-brada-i-ushte-6-detali-vo-izgledot-koi-sprechuvaat-da-izgledate-svezho-i-mladeshki-05.jpg

Двојна брада – ако имате вишок на килограми лесно може да ви се јави двојна брада, потребни се редовни вежби со вратот.

dvojna-brada-i-ushte-6-detali-vo-izgledot-koi-sprechuvaat-da-izgledate-svezho-i-mladeshki-06.jpg

Темни сенки – темните сенки и ајлајнерот на внатрешниот дел под окото може да направат очите да ви изгледаат помали и да добијат уморен изглед.

dvojna-brada-i-ushte-6-detali-vo-izgledot-koi-sprechuvaat-da-izgledate-svezho-i-mladeshki-07.jpg

Предолги нокти – ви ги истенчуваат и издолжуваат прстите и прават дланките да ви изгледаат некако постаро, од друга страна пократките, а уредни нокти ѝ даваат помладешки изглед на раката.

dvojna-brada-i-ushte-6-detali-vo-izgledot-koi-sprechuvaat-da-izgledate-svezho-i-mladeshki-08.jpg

Прочитајте и 9 грешки со лакот за нокти кои прават рацете да ви изгледаат постаро

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како да изгледате свежо и средено, без да користите многу шминка? Секоја девојка сака да изгледа совршено, а ретки се оние кои обожаваат да помина...
Детали кои ќе направат дури и најубавите жени да изгледаат лошо и несредено Секоја девојка сака да изгледа совршено, но за тоа, мора да се вложува и многу т...
5 грешки во изгледот кои прават секоја жена да изгледа неуредно Дали грицкате нокти? Немате навика да ги чистите чевлите пред излегување? Вероја...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg