14 славни дами кои гордо ја носат седата коса и на црвениот тепих

Од Шарлиз Терон до Салма Хајек, кои славни дами без проблем знаат да се појават со седи влакна во косата на црвениот тепих?

14-slavni-dami-koi-ne-se-sramat-od-sedata-kosa-tuku-se-gordi-na-nea-01.jpg

Порано или подоцна секоја жена се соочува со појавата на првото седо влакно и секоја жена се соочува со тоа на различен начин. Некои ја бојадисуваат косата веднаш, а други пак се горди на седата коса.

Дел од славните дами дури и на црвениот тепих гордо се појавуваат со седи влакна во косата:

Шарлиз Терон

14-slavni-dami-koi-ne-se-sramat-od-sedata-kosa-tuku-se-gordi-na-nea-02.jpg

Џенифер Лопез

14-slavni-dami-koi-ne-se-sramat-od-sedata-kosa-tuku-se-gordi-na-nea-03.jpg

Деми Мур

14-slavni-dami-koi-ne-se-sramat-od-sedata-kosa-tuku-se-gordi-na-nea-04.jpg

Салма Хајек

14-slavni-dami-koi-ne-se-sramat-od-sedata-kosa-tuku-se-gordi-na-nea-05.jpg

Енди Мекдауел

14-slavni-dami-koi-ne-se-sramat-od-sedata-kosa-tuku-se-gordi-na-nea-06.jpg

Шерон Стоун

14-slavni-dami-koi-ne-se-sramat-od-sedata-kosa-tuku-se-gordi-na-nea-07.jpg

Кралицата Летиција

14-slavni-dami-koi-ne-se-sramat-od-sedata-kosa-tuku-se-gordi-na-nea-08.jpg

Уште 7 дами на следната страна...Би можело да ве интересира:

Голем нос, краток врат: Со какви трикови славните дами си ги кријат маните? (фото) Како Парис Хилтон визуелно ги крие големите стапала? Како Оливија Вајлд ги издол...
Боја на цимет и кафе – хит нијанса за коса за летната сезона (фото) Бојата на цимет и кафе е одличен избор ако сакате малку да ја осветлите косата в...
12 грешки со шминката кои ги прават сите жени, дури и славните Иако зад успешните жени стојат искусни шминкери, не значи дека и најдобрите не г...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg