Strawberry Blonde - хит нијансата на боја за коса со која се опседнаа жените ширум светот (фото)


Strawberry Blonde - хит нијансата на боја за коса со која се опседнаа жените ширум светот (фото)

Замислете си руса коса со филтер во боја на јагода или златеста коса со црвеникава нијанса... Епа тоа е таа!

strawberry-blonde-hit-nijansata-na-boja-za-kosa-so-koja-se-opsednaa-zhenite-shirum-svetot-foto-01.jpg

Да ја пронајдете вистинската нијанса на боја за коса понекогаш е навистина тешка битка.

На секое лице и тип на кожа различно прилега една иста нијанса на коса.

Сепак, периодов во светот актуелна е нијанса на коса која прилега речиси на сите девојки и жени.

Станува збор за Strawberry Blonde, која е помеѓу руса и црвена. Односно замислете си руса коса со филтер во боја на јагода или роза или златеста коса со црвеникава нијанса, епа тоа е таа!

Познатите дами се опседнаа со овој тренд:

Ема Стоун

strawberry-blonde-hit-nijansata-na-boja-za-kosa-so-koja-se-opsednaa-zhenite-shirum-svetot-foto-02.jpg

Исла Фишер

strawberry-blonde-hit-nijansata-na-boja-za-kosa-so-koja-se-opsednaa-zhenite-shirum-svetot-foto-03.jpg

Кејт Волш

strawberry-blonde-hit-nijansata-na-boja-za-kosa-so-koja-se-opsednaa-zhenite-shirum-svetot-foto-04.jpg

Ејми Адамс

strawberry-blonde-hit-nijansata-na-boja-za-kosa-so-koja-se-opsednaa-zhenite-shirum-svetot-foto-05.jpg

Повеќе девојки од светот со хит нијансата Strawberry Blonde:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто жените по 30-тата година изгледаат подобро отколку во 20-ите? Дали сте забележале дека жените по 30-тата година изгледаат поубаво отколку во 2...
14 славни дами кои гордо ја носат седата коса и на црвениот тепих Од Шарлиз Терон до Салма Хајек, кои славни дами без проблем знаат да се појават ...
Чили-чоколадо: Бојата на коса која ќе биде хит оваа есен (фото) Есента е период за промени, а многу жени се одлучуваат за топли нијанси на косат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg