Девојките се вљубија во косата во боја на лаванда - тренд за најсмелите (фото)


Девојките се вљубија во косата во боја на лаванда - тренд за најсмелите (фото)

Тренд кој се враќа на модната сцена и тоа наменет само за најхрабрите девојки. Би експриментирале ли?

devojkite-se-vljubija-vo-kosata-vo-boja-na-lavanda-trend-za-najsmelite-foto-01.jpg

На модното шоу на Alexander McQueen за пролет/лето 2022 се појави модел со фустан во боја на лаванда и коса во боја на лаванда.

Пепелаво виолетовата боја на коса повторно се враќа на модната сцена, откако во 2018-та девојките беа опседнати со неа.

Трендот е смел и е само за најхрабрите девојки. Но, изгледа одлично, зарем не?

Неколку идеи од Пинтерест:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

19 фото докази дека килограмите се само бројка Не е важно колку килограми имате, туку како тие се распоредени на вашето тело. ...
20 фото докази дека не треба да пуштате брада, ако не знаете да ја одржувате Многу мажи посакуваат да чуваат долги бради и да бидат во чекор со модата, но то...
7 причини зошто вашата коса се мрси многу често Како што кожата лачи масти на лицето, истото се случува и на скалпот. Задачата н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg