Нокти во боја на чоколадо и карамела - хит маникир за оваа есен (фото)


Нокти во боја на чоколадо и карамела - хит маникир за оваа есен (фото)

Топлите бои секогаш нè асоцираат на есен, па не е ни чудно што оваа сезона најпопуларни се модните комбинации, но и ноктите со кафеави нијанси.

chokoladni-i-nokti-so-boja-na-karamela-hit-manikir-za-ovaa-esen-foto-01.jpg

Од боја на млечно чоколадо и карамела, па сè до комбинација со посветли кафеави нијанси, па дури и бела боја, овие маникири се вистински хит за оваа есен.

Најдоброто е што овие нијанси изгледаат природно, па ќе стојат добро со секаква облека, во секоја пригода.

Можете да одберете една кафеава нијанса, да направите омбре ефект или француски маникир, но и да ја ослободите креативноста и да комбинирате неколку нијанси за впечатлив маникир.

Неколку одлични идеи за „чоколаден“ есенски маникир:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 бои на кармини кои треба да ги има секоја жена Тешко е да се одолее на трендовите во козметичката индустрија, но без разлика шт...
15 идеи за нокти во боите на есента Откако ја заменивме лесната летна облека со есенски џемперчиња, фармерки и марам...
5 трендови кои доминираат во светот на шминката оваа летна сезона Шминката, неизбежната женска рутина со која ги истакнуваме најубавите црти на ли...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg