Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Девојки од Македонија и светот гордо позираат со своите „несовршености“ (фото)

Кога се чувствувате лошо во врска со никој детаљ од вашето тело, не заборавајте дека вие сте вашиот најголем критичар.

vistinska-inspiracija-devojki-i-zheni-gordo-poziraat-so-nivnite-nesovrshenosti-foto-01.jpg

Голем нос, искривени заби, стрии, стомаче – речиси и да не постои девојка или жена која не мрази дел од своето тело.

Поради некоја причина, сите копнееме по совршенство за кое знаеме дека не ни постои и кога не ги исполнуваме овие нереални стандарди, се чувствуваме лошо и пробуваме да ги скриеме „несовршеностите“.

Но, сè почесто гледаме девојки и жени кои не само што престануваат да ги кријат нивните „недостатоци“, туку гордо ги покажуваат и ги слават бидејќи, сепак, тие се дел од нив.

Ако денес се чувствувате несигурно поради некој детаљ во изгледот, себеприфаќањето на овие девојки и жени ќе ви ја врати самодовербата:

Ана Стојанова, која е една од најпознатите фитнес тренери во Македонија, прозборе за битката со акните и храбро го покажа „несовршеното“ лице, порачувајќи дека е време за себеприфаќање.

vistinska-inspiracija-devojki-i-zheni-gordo-poziraat-so-nivnite-nesovrshenosti-foto-02.jpg

Македонската инфлуенсерка Кике Цветче отсекогаш била отворена за нејзиниот здрав начин на слабеење, а неодамна направи фотосесија на која ги покажува стриите кои се нормален дел од секое женско тело.

vistinska-inspiracija-devojki-i-zheni-gordo-poziraat-so-nivnite-nesovrshenosti-foto-03.jpg

Други девојки од светот кои се сакаат себеси со сите несовршености:

„Некогаш сакам да направа ринопластика. Но, најчесто не можам да се замислам себеси без овој нос бидејќи одлично му стои на моето лице“.

vistinska-inspiracija-devojki-i-zheni-gordo-poziraat-so-nivnite-nesovrshenosti-foto-04.jpg

„Цели 10 години ме исмејуваа за мојата коса, поради што почнав да си ја бричам главата. Но, сега ги пуштив локните да ми пораснат и многу ги сакам“.

vistinska-inspiracija-devojki-i-zheni-gordo-poziraat-so-nivnite-nesovrshenosti-foto-05.jpg

„Научив да си ги сакам пегите“.

vistinska-inspiracija-devojki-i-zheni-gordo-poziraat-so-nivnite-nesovrshenosti-foto-15.jpg

„Среќна сум и самоуверена. Денес дури мислам и дека носот ми изгледа многу убаво!“

vistinska-inspiracija-devojki-i-zheni-gordo-poziraat-so-nivnite-nesovrshenosti-foto-06.jpg

„Мама ми рече да ја избришам фотката од Фејсбук бидејќи сум изгледала дебело и ќе ја виделе нашите роднини. Не ја бришам бидејќи не ме ни интересира што мислат роднините“.

vistinska-inspiracija-devojki-i-zheni-gordo-poziraat-so-nivnite-nesovrshenosti-foto-07.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Боја на цимет и кафе – хит нијанса за коса за летната сезона (фото) Бојата на цимет и кафе е одличен избор ако сакате малку да ја осветлите косата в...
Рамен стомак, мал нос: Наметнати (и нереални) стандарди за убавина кои не треба да ви влијаат на сам... Совршен мал нос, полни усни и рамен стомак – слободно игнорирајте ги овие станда...
12 грешки со шминката кои ги прават сите жени, дури и славните Иако зад успешните жени стојат искусни шминкери, не значи дека и најдобрите не г...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg