Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


10 грешки со шминката кои прават да изгледате постаро

Една од предностите на шминката е што ни дозволува визуелно да се подмладиме, но само ако ја користиме правилно.

10-greski-so-sminkata-koi-pravat-da-izgledate-postaro-001.jpg

Каде најчесто грешат жените и кои грешки ги чинат неколку години плус?

1. Користење на темни сенки и тоа во голема количина.

10-greski-so-sminkata-koi-pravat-da-izgledate-postaro-01.jpg

2. Истакнување на очите и усните истовремено, наместо бирање на природен изглед.

10-greski-so-sminkata-koi-pravat-da-izgledate-postaro-02.jpg

3. Користење на црно моливче на внатрешноста од окото.

10-greski-so-sminkata-koi-pravat-da-izgledate-postaro-03.jpg

4. Претерување со количината на коректорот, но и користење на премногу светол коректор.

10-greski-so-sminkata-koi-pravat-da-izgledate-postaro-04.jpg

5. Излегување од линијата на усните, кога сакате да ги истакнете.

10-greski-so-sminkata-koi-pravat-da-izgledate-postaro-05.jpg

6. Екстремно обликување и цртање на веѓите.

10-greski-so-sminkata-koi-pravat-da-izgledate-postaro-06.jpg

7. Нанесување на темни кармини.

10-greski-so-sminkata-koi-pravat-da-izgledate-postaro-07.jpg

8. Злоупотребување на бронзерот за да постигнете исончан тен.

10-greski-so-sminkata-koi-pravat-da-izgledate-postaro-08.jpg

9. Користење на тешка пудра.

10-greski-so-sminkata-koi-pravat-da-izgledate-postaro-09.jpg

10. Заборавање да се отстрани вишокот пудра или коректор со марамче.

10-greski-so-sminkata-koi-pravat-da-izgledate-postaro-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тура на убавина: 15 убавици со спој на гени од различни националности Кога ќе се спојат гените од различни националности, тогаш се раѓаат најубавите д...
Исчистете ги ушите и уште 10 работи кои фризерите сакаат да ги знаете кога одите во салон Немојте да мрдате ако не сакате лоша фризура и немојте да ја кревате главата ког...
5 популарни состојки за домашни маски и пилинзи за лице со кои треба да бидете внимателни Иако постои верување дека ги намалува акните и ги отстранува дамките, никако нем...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg