Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


7 трикови со кои косата ќе ви изгледа како да сте тазе излезени од фризер

Тазе фенираната или испегланата коса е желба на секоја жена и нема нешто поубаво од првите неколку часа откако ќе излезете од фризер.

7-trikovi-so-koi-kosata-ke-vi-izgleda-kako-da-ste-taze-izlezeni-od-frizer-001.jpg

За тоа чувство да потрае, може да се послужите со неколку трикови за секојдневно средена коса:

1. Направете лесни локни на врвовите.

7-trikovi-so-koi-kosata-ke-vi-izgleda-kako-da-ste-taze-izlezeni-od-frizer-01.jpg

2. Направете шишки.

7-trikovi-so-koi-kosata-ke-vi-izgleda-kako-da-ste-taze-izlezeni-od-frizer-02.jpg

3. Соберете ја косата во волуменозно репче или плетенка.

7-trikovi-so-koi-kosata-ke-vi-izgleda-kako-da-ste-taze-izlezeni-od-frizer-03.jpg

4. Променете ја страната на која го носите патецот.

7-trikovi-so-koi-kosata-ke-vi-izgleda-kako-da-ste-taze-izlezeni-od-frizer-04.jpg

5. Еднаш месечно користете шампон за темелно чистење.

7-trikovi-so-koi-kosata-ke-vi-izgleda-kako-da-ste-taze-izlezeni-od-frizer-05.jpg

6. Носете ниски, лесно потфатени пунџи.

7-trikovi-so-koi-kosata-ke-vi-izgleda-kako-da-ste-taze-izlezeni-od-frizer-06.jpg

7. Скратете ја косата без степен.

7-trikovi-so-koi-kosata-ke-vi-izgleda-kako-da-ste-taze-izlezeni-od-frizer-07.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

4 причини зошто по миење косата не ви изгледа чисто и бујно како од салон Користењето многу шампон и миењето на косата со жешка вода се едни од главните п...
Природни состојки за убавина што ги користат жените од Блискиот Исток (и вреди да ги пробате) Знаевте ли дека можете да користите кана наместо фарба за коса или етерично масл...
Носете облека со впечатливи бои и уште 7 совети за беспрекорен изглед со седа коса Истакнете ги веѓите, дајте му предност на сребрениот накит и ако косата ви е мно...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg