Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


7 трикови со кои косата ќе ви изгледа како да сте тазе излезени од фризер

Тазе фенираната или испегланата коса е желба на секоја жена и нема нешто поубаво од првите неколку часа откако ќе излезете од фризер.

7-trikovi-so-koi-kosata-ke-vi-izgleda-kako-da-ste-taze-izlezeni-od-frizer-001.jpg

За тоа чувство да потрае, може да се послужите со неколку трикови за секојдневно средена коса:

1. Направете лесни локни на врвовите.

7-trikovi-so-koi-kosata-ke-vi-izgleda-kako-da-ste-taze-izlezeni-od-frizer-01.jpg

2. Направете шишки.

7-trikovi-so-koi-kosata-ke-vi-izgleda-kako-da-ste-taze-izlezeni-od-frizer-02.jpg

3. Соберете ја косата во волуменозно репче или плетенка.

7-trikovi-so-koi-kosata-ke-vi-izgleda-kako-da-ste-taze-izlezeni-od-frizer-03.jpg

4. Променете ја страната на која го носите патецот.

7-trikovi-so-koi-kosata-ke-vi-izgleda-kako-da-ste-taze-izlezeni-od-frizer-04.jpg

5. Еднаш месечно користете шампон за темелно чистење.

7-trikovi-so-koi-kosata-ke-vi-izgleda-kako-da-ste-taze-izlezeni-od-frizer-05.jpg

6. Носете ниски, лесно потфатени пунџи.

7-trikovi-so-koi-kosata-ke-vi-izgleda-kako-da-ste-taze-izlezeni-od-frizer-06.jpg

7. Скратете ја косата без степен.

7-trikovi-so-koi-kosata-ke-vi-izgleda-kako-da-ste-taze-izlezeni-od-frizer-07.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Шампонот ги отстранува паднатите влакна и уште 8 работи за косата кои треба да ги знаете за подобра ... Не треба да паничите ако ви паѓаат влакна додека ја миете косата и треба да биде...
14 славни дами кои гордо ја носат седата коса и на црвениот тепих Од Шарлиз Терон до Салма Хајек, кои славни дами без проблем знаат да се појават ...
Моден трик: Како да направите „лажни шишки“ без да ја кратите косата? (видео) Сезонава во мода се долгите „завеса“ шишки, а еве еден одличен трик како да биде...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg