Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


5 фризури кои ќе бидат хит во новата 2022 година (фото)

Новата година веќе пристигна, а со неа доаѓаат и сосема нови трендови за коса. 

5-tipovi-na-frizuri-koi-ke-bidat-hit-vo-novata-2022-godina-foto-01.jpg

Наместо една хит фризура, навистина е голем бројот на такви кои ќе бидат попопуларни годинава.

Сите овие фризури нудат свежа алтернатива на она што го носиме во моментот.

Многу луѓе сакаат да го притиснат копчето за ресетирање кога станува збор за косата, па затоа се зголемува желбата за кратки фризури.

Кои 5 типови на фризури ќе бидат хит во 2022 година?

Момчешка боб фризура (The Boyfriend Bob)

https://www.instagram.com/p/CIQ6mv_Bl7h/

Долги „завеса“ шишки

Рамно потшишана фризура

„Шег боб“ (Shag bob)

Пикси кратки фризури

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Медуза опавче - хит фризурата за лето 2022 (и како да ја направите) За деновите кога ви е топло и се нервирате кога косата ви се лепи по вратот, ова...
Боја на цимет и кафе – хит нијанса за коса за летната сезона (фото) Бојата на цимет и кафе е одличен избор ако сакате малку да ја осветлите косата в...
Рамен стомак, мал нос: Наметнати (и нереални) стандарди за убавина кои не треба да ви влијаат на сам... Совршен мал нос, полни усни и рамен стомак – слободно игнорирајте ги овие станда...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg