Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Коса со бакарна нијанса – најголем хит за зима 2022 (фото)

Косата со бакарна нијанса станува вистински хит, најмногу бидејќи изгледа уникатно, но не е нападна, а добро им стои на многу девојки и жени.

kosa-so-bakarna-nijansa-najgolem-hit-za-ovaa-sezona-foto-01.jpg

Откако Џиџи Хадид се пофали дека ја заменила русата боја на косата со бакарна нијанса, сè почесто почнавме да ја гледаме оваа боја кај инфлуенсерките и трендсетерките.

Подоцна супермоделот изјави дека добила инспирација од главниот лик во хит-серијата Queen's Gambit.

Ако сте една од ретките девојки родени со ваква коса, ова е дефинитивно ваша сезона. А, ако го немате овој „среќен ген“, сигурно барем ќе помислите да ѝ дадете шанса на бакарната нијанса.

Оваа боја ќе им стои добро на повеќето девојки и жени, особено на оние со многу светол тен, и може да биде вистинско освежување.

Ако имате руса коса, веројатно ќе ја постигнете посакуваната нијанса со само едно фарбање. За девојките и жените со потемна коса, може да бидат потребни и повеќе третмани.

Неколку идеи за коса со бакарна нијанса:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Медуза опавче - хит фризурата за лето 2022 (и како да ја направите) За деновите кога ви е топло и се нервирате кога косата ви се лепи по вратот, ова...
14 славни дами кои гордо ја носат седата коса и на црвениот тепих Од Шарлиз Терон до Салма Хајек, кои славни дами без проблем знаат да се појават ...
Шампонот ги отстранува паднатите влакна и уште 8 работи за косата кои треба да ги знаете за подобра ... Не треба да паничите ако ви паѓаат влакна додека ја миете косата и треба да биде...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg