Србинка дава детално упатство за креирање лажни пеги – хит тренд кај девојките ширум светот (видео)

Како ви се допаѓа трендот на креирање на лажни пеги? Како многу девојки низ светот, така и најпознатата српска инфлуенсерка е опседната со овој трик. Таа дава детално видео упатство...

srbinka-dava-detalno-upatstvo-za-trendot-kreiranje-lazhni-pegi-kako-da-si-napravite-video-01.jpg

Девојките ширум светот веќе подолг период се опседнати со креирање лажни пеги на лицето.

Во овој тренд е вљубена и една од најпознатите српски инфлуенсерки, Дуња Јованиќ.

Таа иако и природно има пеги на лицето, сепак го практикува креирањето на лажни и нагласувањето на постоечкоте.

Врз нејзините пеги нанесува основа со шминка, а потоа со помош на спреј го постигнува посакуваниот резултат.

Таа објави детално видео упатство како ги креира пегите:

Повеќе видеа од оваа процедура од девојки ширум светот, кои на различни начини ги креираат пегите:

@sydneypurl Testing faux freckles 👀 #fakefreckles #frecklestutorial #freckleshack #fauxfreckles #lorealrootspray ♬ Get Into It (Yuh) - Doja Cat

@stephanielikesplants freckless. very jealous of people with natural ones #fyp #freckles #frecklestutorial ♬ ac aezuki on soundcloud - Lizzie

@gloschi Kennt ihr den Hack schon? Schaut auch auf meinem I.G ➡️ gloschi vorbei 🥰 #fyp #gloschi #fakefreckletutorial ♬ Originalton - gloschi

@blackswallowofficial Faux freckle hack!! 😍 #makeup #makeupaddict #beauty #fyp #makeuptips #howto #fakefreckles #fakefreckletutorial #fauxfreckles ♬ original sound - Sickickmusic

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Медуза опавче - хит фризурата за лето 2022 (и како да ја направите) За деновите кога ви е топло и се нервирате кога косата ви се лепи по вратот, ова...
Боја на цимет и кафе – хит нијанса за коса за летната сезона (фото) Бојата на цимет и кафе е одличен избор ако сакате малку да ја осветлите косата в...
Коса со боја на праска – впечатлива нијанса, идеална за летните денови (фото) Оваа боја е мешавина од розова и портокалова и е идеална за топлите летни денови...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg