Мадона става глина на задникот – Евтини трикови за убавина кои ги користат славните дами

Мадона вели дека обрнува внимание на секој дел од телото, не само на лицето. На пример, за да се справи со сувата кожа на лактите и колената, таа користи серуми за лице.

omilenite-trikovi-za-ubavina-na-poznatite-dami-shto-vredi-da-gi-probate-01.jpg

Иако можат да си ги дозволат најдобрите третмани, и познатите жени користат трикови за убавина кои некогаш не чинат ништо.

Кои трикови можеме да ги научиме од нив?

Хали Бери избегнува да користи пудра за лице

Актерката верува дека без разлика на возраста, секоја жена може да изгледа добро и без пудра ако води добра нега на кожата на лицето.

Таа вели дека пудрата ја суши нејзината кожа, па смета дека изгледа подобро без неа.

omilenite-trikovi-za-ubavina-na-poznatite-dami-shto-vredi-da-gi-probate-02.jpg

Џеј Ло спие само на грб

За да ја избегне појавата на брчки, пејачката тврди дека спие само на грб.

omilenite-trikovi-za-ubavina-na-poznatite-dami-shto-vredi-da-gi-probate-03.jpg

Мадона го негува секој дел од телото

Пејачката вели дека покрај негата на кожата на лицето, никогаш не ги запоставува другите делови од телото. Таа редовно нанесува серуми за сува кожа на колената и лактите бидејќи на оваа област кожата е природно посува.

Мадона вели и дека редовно става маска од глина на нејзиниот задник.

omilenite-trikovi-za-ubavina-na-poznatite-dami-shto-vredi-da-gi-probate-04.jpg

Бијонсе го контурира лицето со крем со заштитен фактор

Овој трик го сподели мејк-ап артистката на Бијонсе. Имено, пејачката нанесува крем со заштитен фактор 15 и 20.

На деловите од лицето кои сака да ѝ бидат посветли става повисок фактор, а на останатите понизок.

На овој начин лицето е заштитено од сонце, но се контурира природно од сончањето.

omilenite-trikovi-za-ubavina-na-poznatite-dami-shto-vredi-da-gi-probate-05.jpg

Вера Ванг користи масла за бебешка кожа

73-годишната дизајнерка смета дека бебешките масла за кожа ја потхрануваат и хидрираат кожата подобро од кој било продукт.

omilenite-trikovi-za-ubavina-na-poznatite-dami-shto-vredi-da-gi-probate-06.jpg

Парис Хилтон ги обожава вештачките трепки со магнет

За Парис Хилтон, вештачките трепки со магнет се многу подобри од трајните или трепките со лепило, најмногу бидејќи се лесни за ставање и вадење.

omilenite-trikovi-za-ubavina-na-poznatite-dami-shto-vredi-da-gi-probate07.jpg

Џенифер Анистон става вазелин на лицето

За да ја намали појавата на брчки, актерката вели дека честопати става вазелин на областа околу очите.

Сепак, бидете внимателни со овој трик ако имате мрсна кожа.

omilenite-trikovi-za-ubavina-na-poznatite-dami-shto-vredi-da-gi-probate-08.jpg

Кејт Хадсон го мие лицето со многу студена вода

Кејт Хадсон вели дека го освежува лицето со ледена вода.

Во сад става вода со неколку коцки мраз и го држи лицето внатре околу една минута.

omilenite-trikovi-za-ubavina-na-poznatite-dami-shto-vredi-da-gi-probate09.jpg

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Коректор, руменило, маскара – како да ги одберете најдобрите шминки за вас? Ако честопати не можете да одлучите која пудра или која маскара е најдобра за ва...
Против акни, против брчки и уште 4 домашни маски за лице Маската од банана, куркума и мед е одлична за проблематична кожа со акни, додека...
Пазуви, колена: Делови од телото што несвесно ги запоставуваме (и треба подобро да ги негуваме) Кожата на лактите и колената се суши полесно, па важно е редовно да ѝ правите пи...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg