Природен лек против грчеви
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Природен лек против грчеви

Доколку ви се случи за време на вежбањето или брзото одење да добиете грчеви во мускулите, значи дека на вашето тело не сте му обезбедиле доволно хидратација.

magicen-pijalak-protiv-grcevi-01

Хидратацијата е неопходна за пренос на електролити, како натриум и магнезиум до клетките во телото. Во тоа може да ви помогне сокот од 4 состојки кои веројатно ги имате во фрижидерот.

Ова е рецептот за пијалакот кој ќе им помогне на вашите мускули да се опуштат

  • 2 моркова
  • 2 стебленца целер
  • ½ свежа краставица
  • 1 брокула

Во блендер измиксајте ги овие 4 состојки. Уживајте во пијалакот и вратете му ја свежината на телото.

Би можело да ве интересира:

Што ќе му се случи на вашето тело ако една недела јадете по 3 урми сек... Како и многу други видови храна, така и урмите имаат голема моќ и носат здравств...
Прашок појак од сода бикарбона: Ги „убива“ болките за 2 минути, може д... Постои начин да го внесете најважниот минерал во телото по скратен пат – преку к...
9 едноставни тестови за состојбата на вашето здравје коишто можете да ... Доколку сакате правилно да се грижите за вашето здравје, потребно е да правите ц...