Народен лек против сите типови на цисти
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Народен лек против сите типови на цисти

Ова е рецепт кој се базира на примената на две главни состојки: алоето и алкохолот. По народните верувања се користи при лечење на цисти, малигни заболувања, астма, бронхит, ангина и запушување на крвните садови.

naroden-lek-protiv-site-tipovi-na-cisti-01.jpg

По сведочењата на оние кои имале проблеми со цистите, лекот помага во нивно отстранување по само две дози.

Во секој случај не би погрешиле ниту ако го користите како превентивна мерка и за подобрување и одржување на општото здравје.

Потребни состојки:

  • 500ml Медицински алкохол
  • 500g Домашен мед
  • 0,75l Црно квалитетно вино
  • 500g Кафе од цикорија
  • 150g Листови од алое вера

Листовите алое ги чистите од боцките и ги сомелувате во машина за месо или блендер. Останатите состојки само добро измешајте ги во еден сад, па на крај додадете ја смесата од мелени алое листови.

Потребна ќе ви биде тегла по можност од најмалку 3 литри за да можете да ги ставите сите состојки.

Теглата добро затворете ја и оставете ја на некое темно и ладно место да отстои 14 дена.

По отстојувањето процедете ја смесата со газа и течноста ставете ја во стаклено шише.

Течноста се пие најмалку 1 час пред оброците по 3 пати на ден и по 1 супена лажица.

Важно е желудникот да ви биде празен пред и по користењето на лекот.

Би можело да ве интересира:

Лековити придобивки на алое верата - „растението на бесмртноста“ + направете сами сок и гел Алое верата е со сигурност едно од најздравите растенија на Земјата. Алое вер...
Што се црвените точки на вашата кожа? Дали сте забележале чудни црвени точки на вашата кожа? Знаете зошто се појавуваа...
Домашни лекови за ублажување на болката и чешањето при убод од комарец Доколку обидите да ги избркате со разни апаратчиња и спрејови не ви успеат, и се...

Најчитани неделава