Опасни комбинации на апчиња и алкохол
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Опасни комбинации на апчиња и алкохол

Во сезоната на настинки, дури и да сме на одредена терапија, знаеме да си дадеме слободен ден за алкохол, посебно ако се работи за викенд.

opasni-kombinacii-na-apcinja-i-alkohol-001.jpg

Но, доколку веќе решавате да не бидете послушни со побрзото оздравување, бидете добро информирани да не си направите уште поголема штета.

Овие 6 комбинации на алкохол и апчиња се опасни и може да завршите со непријатни „изненадувања“. Затоа, внимателно.

opasni-kombinacii-na-apcinja-i-alkohol-01.jpg

Во овој случај мамурлакот може да биде екстремно влошен и проследен со повраќање.

opasni-kombinacii-na-apcinja-i-alkohol-02.jpg

Ризикувате оваа комбинација буквално да го изгори црниот дроб.

opasni-kombinacii-na-apcinja-i-alkohol-03.jpg

По неколку часа, ќе го постигнете спротивниот ефект – зголемен притисок.

opasni-kombinacii-na-apcinja-i-alkohol-04.jpg

Ќе почувствувате пад на енергијата, вртоглавици и поспаност.

opasni-kombinacii-na-apcinja-i-alkohol-05.jpg

Ризикувате да си предизвикате болки во мускулите и целото тело.

opasni-kombinacii-na-apcinja-i-alkohol-06.jpg

Големи се шансите да изгубите свест, видот да ви се затемни, па дури и да западнете во краткотрајна кома.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

9 работи кои треба да ги правите помалку за да одите на доктор поретко Од пиење од пластични чаши до ставање на чантата на кревет, некои ваши навики се...
Како да не бидете анксиозни при средби со многу луѓе? Дали ве мачат мисли од типот „Што мислат другите за вас, што не им се допаѓа кај...
Потење, црвенило, пецкање: Знаци на дланките кои откриваат здравствени проблеми Дланките се еден од првите делови на телото кои почнуваат да покажуваат знаци на...

Спонзорирани линкови: