10 лоши навики кои всушност му помагаат на вашето здравје
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


10 лоши навики кои всушност му помагаат на вашето здравје

Mалку трач е добро за вас. Озборувањето прави да учите од грешките на другите и поттикнува соработка.

10-loshi-naviki-koi-vsushnost-mu-pomagaat-na-vasheto-zdravje-01.jpg

Луѓето имаат многу лоши навики. Но, некои од нив не се толку штетни за нивното здравје. Тие дури се полезни во одредени аспекти.

Ќе се изненадите од придобивките на некои лоши навики:

Неспокојното и темпераментно однесување носи придобивки за срцето.

10-loshi-naviki-koi-vsushnost-mu-pomagaat-na-vasheto-zdravje-02.jpg

Компјутерските игри помагаат во ослободување од болката.

10-loshi-naviki-koi-vsushnost-mu-pomagaat-na-vasheto-zdravje-03.jpg

Зависноста од кафе го намалува ризикот од Алцхајмерова болест.

10-loshi-naviki-koi-vsushnost-mu-pomagaat-na-vasheto-zdravje-04.jpg

Мрзеливоста го намалува стресот и ви дозволува да работите поефикасно.

10-loshi-naviki-koi-vsushnost-mu-pomagaat-na-vasheto-zdravje-05.jpg

Лошите зборови ви помагаат да се справите и да се ослободите од стресот.

10-loshi-naviki-koi-vsushnost-mu-pomagaat-na-vasheto-zdravje-06.jpg

Уште 5 навики на следната страна...Би можело да ве интересира:

6 навики кои се штетни за стапалата Стапалата се важен дел од човечкото тело, иако на нив некако не посветуваме дово...
Навики на здравите луѓе кои треба да ги примените и вие Сите сакаме да бидеме здрави и сите слушаме за правилна исхрана, вежбање и балан...
Што ќе му се случи на вашето тело ако живеете една седмица без стрес? Само една седмица релаксираност и смирен ум ќе направи чуда за вас. Без раз...