Водич за чистење: Колку често треба да ги перете работите дома?


Водич за чистење: Колку често треба да ги перете работите дома?

Перењето на работите во домот не значи дека треба еднаш во неделата сé да ставите во машина и толку. Некои работи се перат почесто, некои не толку често.

vodich-za-chistenje-kolku-chesto-treba-da-gi-perete-rabotite-doma-001.jpg

На пример, кујнските крпи треба да ги перете секој ден, а постелнината секоја недела.

За да немате забуни околу тоа што кога треба да се пере, подготвивме водич кој ќе ви покаже колку често треба да се перат работите во домот.

vodich-za-chistenje-kolku-chesto-treba-da-gi-perete-rabotite-doma-02.jpg

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Работи кои може да ги перете во машина, без да се уништат Машината за перење облека може да ни помогне за перење на многу други работи, иа...
Како вашиот костим за капење да изгледа како нов и по неколку сезони? Костимот за капење често е изложен на екстремни услови – сонце, хлор, сол и пот,...
7 работи кои треба да ги чистите и фрлате на неделно ниво Хаосот низ дома најчесто настанува поради недоволно откажување, односно фрлање н...