4 најгледани трикови за чистење кои ги научивме на TikTok

Можеби најпопуларна социјална мрежа по предизвиците во танцување, но на TikTok може да се најдат и навистина практични трикови за чистење.

4-najgledani-trikovi-za-cistenje-koi-gi-naucivme-na-tiktok-01.jpg

Ова се 4-те најгледани видеа кои ќе ви се најдат по дома:

1. Миење и дезинфицирање на Лего коцките во машина за садови.

Едноставно: ставете ги во вреќичка за перење алишта, наместете ги на горната полица на машината за садови. Тадааам – имате чисти и дезинфицирани коцки за вашите најмили.

@hollyvlogsofficial

How to Clean LEGO... ##lifehack ##mylifehacks ##lifehacks ##hack ##momhacks ##momhack ##mumlife ##cleaning ##lego ##cleaninghacks ##cleaninghack ##mom ##mum

♬ original sound - hollyvlogsofficial

2. Чистење на рерната.

Потребни ви се сода бикарбона, бел оцет и сјај. Комбинирани заедно создаваат пена за чистење.

@gia_gabrielle

##diy ##cleaninghacks ##kitchen ##allnatural ##clean ##hack ##home ##fyp ##tips

♬ original sound - gia_gabrielle

3. Чистење на казанчето на тоалетната школка.

Ја празните водата, и со четка со сода бикарбона ги чистите страните на казанчето од бигор.

@imagineitdone

Did you have any idea you had to do this?? ##cleaninghacks ##howto ##fyp ##tutorial ##tips ##foryou ##cleaningtip ##LittleBitFancy

♬ Classical Music - Classical Music

4. Чистење на белите патики.

Трик кој многумина тврдат дека навистина помага.

@lillianbabaian

##howto CLEAN your WHITE sneakers 👟 ##shoes ##fashionhacks ##shoecheck ##tips ##diy ##tiktokfashion

♬ original sound - lillianbabaian

 Прочитајте и: 10 работи кои никогаш не треба да ги чувате во бањата

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

11 совети и трикови со кои вашата бањa ќе заблеска како нова За брзо и ефикасно чистење на завесата од кадата, испрскајте ја со средство за ч...
Што да правите кога не можете да ја отворите теглата - 9 трикови кои не сте ги знаеле Колку пати досега сте се мачеле за да ја отворите теглата со ајвар, слатко или н...
Збир од трикови за кои ќе си помислите: „како не сум се сетил/а на ова?“ Само една фотка има моќ да ви го олесни животот и тоа ќе ви се потврди во продол...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg