Работи од кои треба да се ослободите во новата година

Понекогаш комфорот се наоѓа во минимализмот и фрлањето на натрупаното ѓубре може значително да ви го олесни секојдневието.

raboti-od-koi-treba-da-se-oslobodite-vo-novata-godina-001.jpg

Ова е листа од неколку работи кои треба да ги фрлите заедно со завршувањето на старата година, односно пред почетокот или на самиот почеток на новата:

1. Козметика со непријатен и силен мирис

raboti-od-koi-treba-da-se-oslobodite-vo-novata-godina-1.jpg

2. Стари CD-а и нивните омоти

raboti-od-koi-treba-da-se-oslobodite-vo-novata-godina-2.jpg

3. Разни кесички и кутии од подароци

raboti-od-koi-treba-da-se-oslobodite-vo-novata-godina-3.jpg

4. Пластики од нарачаната храна, стапчиња или пластичен прибор

raboti-od-koi-treba-da-se-oslobodite-vo-novata-godina-4.jpg

5. Празни тегли и шишиња

raboti-od-koi-treba-da-se-oslobodite-vo-novata-godina-5.jpg

6. Стар канцелариски прибор

raboti-od-koi-treba-da-se-oslobodite-vo-novata-godina-6.jpg

7. Лекови со поминат рок

raboti-od-koi-treba-da-se-oslobodite-vo-novata-godina-7.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Намирници од кујната кои ги чистат загорените тенџериња и тави подобро од сјајот за садови Доколку сте од оние луѓе на кои садовите за готвење честопати им загоруваат на д...
Едноставни трикови со кои ќе им го продолжите животот на кујнските садови и приборот Исчистете ги загорените тави со мешавина од оцет и сода бикарбона, а за да го от...
Кујнски ножеви и уште 7 работи за кои вреди да потрошите повеќе пари Ако го користите лаптопот само за забава, можете да поминете и со поевтин модел....

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg