Торба за пазарење, цедалка: 10 работи кои ги користиме често, а не ги чистиме правилно

Кога последен пат сте го избришале капакот на корпата за отпадоци или сте ја испрале торбата за пазарење која ја користите одново и одново?

torba-za-pazarenje-cedalka-10-raboti-koi-gi-koristime-chesto-a-ne-gi-chistime-pravilno-01.jpg

Постојат работи кои како постојано да ги забораваме при рутината за чистење. Но, и таму се собираат бактерии, па убаво би било да ги земете предвид при наредната „генералка“.

Работи кои ги користиме често, а не ги чистиме правилно:

Торби за пазарење

torba-za-pazarenje-cedalka-10-raboti-koi-gi-koristime-chesto-a-ne-gi-chistime-pravilno-02.jpg

Дршките од капаците на тенџерињата

torba-za-pazarenje-cedalka-10-raboti-koi-gi-koristime-chesto-a-ne-gi-chistime-pravilno-03.jpg

Цедалките

torba-za-pazarenje-cedalka-10-raboti-koi-gi-koristime-chesto-a-ne-gi-chistime-pravilno-04.jpg

Додатоците на миксерот

torba-za-pazarenje-cedalka-10-raboti-koi-gi-koristime-chesto-a-ne-gi-chistime-pravilno-05.jpg

Горниот дел од фрижидерот и кујнските плакарчиња

torba-za-pazarenje-cedalka-10-raboti-koi-gi-koristime-chesto-a-ne-gi-chistime-pravilno-06.jpg

Уште 5 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

9 работи во домот кои заборавате да ги исчистите, а оставаат лош впечаток Масата, комодата, работната површина во кујна и подот не се единствените работи ...
Кујнски ножеви и уште 7 работи за кои вреди да потрошите повеќе пари Ако го користите лаптопот само за забава, можете да поминете и со поевтин модел....
10 работи кои се виновни за хаосот во вашата кујна (и време е да ги фрлите) Стари кујнски апарати што ги немате вклучено со години, празни запалки, безброј ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg