Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Angels Cafe во Штип e еден од најубаво украсените локали во Македонија за празничната сезона (фото)

„2020 беше тешка година за сите. Со многу стресови, забрани, откажувања од многу нешта… Ние немавме дилема дали Angels кафе и оваа година треба да биде украсен за новогодишните празници…“ - вака започнува објавата на Фејсбук на еден од најпопуларните локали во Македонија лоциран во Штип.

Angels-Cafe-Shtip-01.jpg

Тие се пофалија со прекрасниот новогодишен амбиент и воопшто не се преценуваат – Angels изгледа навистина магично, а при украсувањето се внимавало на секој детаљ и секој агол од локалот.

Од накитени елки, до висечки лампиони низ целиот кафич, големи и мали Дедо Мразовци и уште многу други мини декорации ја прават магична атмосферата во кафулето.

Доколку не им верувате на зборовите, фотките вредат уште повеќе:

(О)Милена | Црнобело / фото: Фејсбук Angels Cafe

Би можело да ве интересира:

Куќа во Македонија и уште 13 најубави простори од земјите низ светот (фото) Од стан со поглед на Ајфеловата кула во Париз до совршено новогодишна украсена с...
На гости кај Катерина: Новогодишно украсен дом во Скопје, со елка стара 20 години (фото) „Празниците ми се омилени бидејќи ми будат убави спомени и ме навраќаат во детст...
Хотели низ светот кои се особено популарни за фотки на Инстаграм (фото) Светот изобилува со толку многу прекрасни локации за одмор од кои ни застанува з...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg