Маж почнал да прави детска куќичка на дрво, завршил со цела куќа што ја издава на Airbnb (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ГЕОДЕТ 12-05-2021
Kelner/ka 11-05-2021


Маж почнал да прави детска куќичка на дрво, завршил со цела куќа што ја издава на Airbnb (фото)

Голем број луѓе се пофалија со проектите што успеале да ги завршат за време на карантинот. Некои се тетовираа, некои направија обиди за разубавување, а овој човек направи огромна куќа на дрво.

Pocnal-da-pravi-kukjichka-na-drvo-za-decata-napravil-prekrasen-apartman-za-gosti-01.jpg

Нема дете што не би посакало да има своја куќичка на дрво, а овој татко иако прво сакал да им ја исполни желбата на своите деца, завршил нешто што подоцна го претворил во сопствен бизнис.

Куќата на дрво во Сук, на островот Ванкувер (Британска Колумбија) стана вистинска атракција на социјалните мрежи, а го привлече вниманието и на тамошните медиуми. Целта на Тајлер Бон, кој по професија е столар, првично била да направи куќичка на дрво за неговите деца.

kukja-drvo-7.jpg

„Кога ја завршивме излезе дека е премногу убава за децата“ - вели тој за CTV News.

Иако кога ќе се спомне куќичка на дрво, помислувате на мала градба што едвај се држи на гранките, оваа куќа воопшто не наликува на такво нешто. Како што вели Тајлер, тој истражувал на интернет и сѐ што му се допаднало се обидел да го вметне во изградбата.

Па, сега куќата има дневна соба, кујна, голема спална и бања. Исто така, во „куќичката“ има и струја, вода и гас. Откако проектот бил готов, наместо да биде игралиште за деца, Тајлер и неговиот партнер кој му помогнал во изградбата, Медисон Гронтер, одлучиле да го пренаменет во „апартман во воздух“ и да го издаваат на Airbnb.

kukja-drvo-5.jpg

Овој апартман беше отворен за гости на 1-ви април годинава и веднаш стана вистински хит. Сосема е јасно зошто е голем интересот за оваа „куќичка“ ако се погледнат фотографиите.

kukja-drvo-5.jpg

kukja-drvo-4.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На гости кај Наташа: Семејна куќа во Битола со детали во силни бои (фото) „Бидејќи бев сигурна дека сакам сѐ во мојот дом да биде во црно-бела боја за да ...
Магична куќичка на дрво е најбарана куќа за изнајмување на Airbnb Еден од најпознатите сајтови за изнајмување куќи и станови, Airbnb, нуди огромен...
За детето во вас: Куќички на дрво кои ќе ве освојат на прв поглед Куќичките на дрво се сон за секое дете. Во нив, децата влегуваат во свој свет во...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg