Како да му дадете луксузен изглед на домот, со малку пари?

Завеси од подот до таванот, многу растенија и три извори на светлина се само дел од триковите со кои ќе додадете доза луксуз во домот, без да потрошите цело богатство.

kako-da-mu-dadete-luksuzen-izgled-na-domot-so-malku-pari-01.jpg

Не секој има пари за скап и луксузен мебел. Но, само затоа што сте со ограничен буџет, не значи дека не можете да го претворите домот во луксузна оаза.

Според дизајнер на ентериер, доволно е да обрнете внимание на следниве ситници:

Завеси од подот до таванот

Долгите завеси создаваат илузија на повисок простор. Со ова и прозорците ќе изгледаат поголеми, а целата соба – полуксузно.

kako-da-mu-dadete-luksuzen-izgled-na-domot-so-malku-pari-02.jpg

Ставете огледала

И огледалата создаваат илузија на поширок простор, а додаваат и доза луксуз.

За подобар ефект, поставете ги спроти прозорец или некое уметничко дело.

kako-da-mu-dadete-luksuzen-izgled-na-domot-so-malku-pari-03.jpg

Три извори на светлина

Наместо да давате многу пари за раскошни и скапи лустери, потрудете се во просторијата да има три извори на светлина.

И, за ова нема потреба да трошите цело богатство.

Доволно е да ставите минималистички лустер, некоја подна ламба, а можете да додадете и мали сијалички.

kako-da-mu-dadete-luksuzen-izgled-na-domot-so-malku-pari-04.jpg

Искористете винтиџ мебел

Винтиџ мебелот се враќа во мода, па зошто да не го искористите ова?

Ако веќе имате стар мебел во добра состојба и со убав дизајн, доволно е само да го префарбате.

Можете и да купите нешто на старо, но и да проверите во домот на родителите ако има нешто што не им треба, а изгледа добро.

kako-da-mu-dadete-luksuzen-izgled-na-domot-so-malku-pari-05.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

4 бои кои не треба да доминираат во вашиот дом (делуваат застарено) Сивата, црната, сината и зелената се бои на кои треба да заборавите оваа година,...
Предмети кои се „магнет за малер“ во домот, според Фенг шуи Начинот на којшто го уредуваме домот, доста зборува за нас, но според Фенг шуи п...
5 креативни идеи како да ги изложите цртежите на вашите деца во домот Направете галерија на ѕидот или закачете ги на жица - постојат многу начини на к...
Идеи за декорирање со кои ќе ја внесете пролетта во домот, без многу пари Свежо цвеќе, мирисливи свеќи и декортивни перници со „весели“, пролетни мотиви.....
Модерни детали кои треба да ги избегнувате кога го реновирате домот Керамички мијалник во кујната и чешми од темни метали се само дел од модерните д...
Зеленило во секој дел од домот: Идеи од Пинтерест за да го „живнете“ просторот Со доаѓањето на пролетта природата почнува да оживува, а со тоа и собните растен...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg