Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


8 бои со кои ќе го освежите домот оваа есен 

Покрај бојата на килибар која нè асоцира на есен, темносината е уште еден одличен избор со кој ќе го освежите домот.

8-boi-so-koi-kje-go-osvezhite-domot-ovaa-esen-01.jpg

Ако планирате да реновирате или само сакате да го освежите домот, важно е да ги изберете правилните бои.

Во есен, земјените и жолтите тонови ни изгледаат како логичен избор, но исто добро можат да изгледаат и нијанси како корална црвена.

Кои бои да ги искористите оваа есен, според експерт за уредување и бои?

Боја на килибар

Нијансите на жолта се првото нешто што нè асоцира на есен, а кога станува збор за домот, добро се вклопуваат со речиси сите други бои.

Доволно е да додадете само некој детаљ со оваа нијанса, како перници.

8-boi-so-koi-kje-go-osvezhite-domot-ovaa-esen-02.jpg

Пастелна розова

Дали поради Барби манијата или нешто сосема друго, розовата боја е хит периодов.

За во домот, пастелните нијанси на розова можат да изгледаат навистина добро.

8-boi-so-koi-kje-go-osvezhite-domot-ovaa-esen-03.jpg

Темносина

Темносината боја му дава богат изглед на просторот, а притоа додава и длабочина.

Изгледа одлично на ѕидови, но можете да ја вметнете и со помали детали, како перничиња или украси.

8-boi-so-koi-kje-go-osvezhite-domot-ovaa-esen-04.jpg

Кафеава

Земјените тонови се совршен избор ако сакате да ја внесете есента во вашиот дом.

Пријатни се и релаксирачки, а и секогаш го прават просторот поудобен.

8-boi-so-koi-kje-go-osvezhite-domot-ovaa-esen-05.jpg

Продоложува на следната страница...Би можело да ве интересира:

4 бои кои не треба да доминираат во вашиот дом (делуваат застарено) Сивата, црната, сината и зелената се бои на кои треба да заборавите оваа година,...
Предмети кои се „магнет за малер“ во домот, според Фенг шуи Начинот на којшто го уредуваме домот, доста зборува за нас, но според Фенг шуи п...
Како да му дадете луксузен изглед на домот, со малку пари? Завеси од подот до таванот, многу растенија и три извори на светлина се само дел...
Кај Драгана дома: Есенски украсен стан во Гостивар со тикви во сите форми и бои и суво цвеќе (фото) „Препознатливо за мене е што во мојот дом секогаш сè е украсено во зависност кој...
20 идеи како да додадете топлина и модерен изглед во домот со дрвени панели (фото) Изгледаат одлично како декорација на мал дел од ѕидот, но слободно можете да пре...
9 најголеми грешки што ги правите кога уредувате мал стан Завеси на прозорците, темен под, ... сите овие работи прават малиот простор да и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg