Јога лулашка за дома

joga-lulaska-za-doma-1

Фитнес мебел за вежбање и релаксација! Тројцата дизајнери кои ја направија Zen Circus лулашката откриваат дека се инспирирале од антигравитациската јога. Alexia Moisan, Caroline Kermarrec и Kevin Geffroy ги споиле минималистичкиот пристап на јогата со атрактивноста на циркусот во парче мебел што овозможува и вистинско вежбање и вистинско опуштање.

joga-lulaska-za-doma-2

Најважно е што крајниот производ може да се вклопи во дневна соба многу подобро од кој било друг тип справи за вежбање, а покрај тонизирани мускули ја добивате и детската радост на излежување во удобна лулашка.

joga-lulaska-za-doma-3

joga-lulaska-za-doma-4

joga-lulaska-za-doma-5

joga-lulaska-za-doma-6

joga-lulaska-za-doma-7


Инаку, антигравитациската јога изгледа вака:

Би можело да ве интересира:

Детали во дневната соба за кои вреди да дадете повеќе пари, според дизајнери на ентериер Гарнитурата за седење е „главниот“ дел на дневната соба, па нема да погрешите ак...
Совети од дизајнери – како да направите вашиот мал стан визуелно да изгледа поголем? Кога го замислуваме идеалниот дом, сигурно секој од нас не замислува премногу ма...
Најлошите модерни трендови за уредување за кои сигурно ќе зажалите, според дизајнери на ентериер Кафеавата боја може да му даде топлина на просторот, но ако претерате, собата ќе...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg