Минијатурно поткровје создадено за вечните сонувачи


Минијатурно поткровје создадено за вечните сонувачи

Без преголемо шаренило, со удобни и рустични парчиња мебел, ова поткровје е идеално за сите оние кои обожаваат да се нурнат во сопствениот свет.

minijaturno-potkrovje-sozdadeno-za-vecnite-sonuvaci-01

Белото и минијатурно поктровје не располага со преголема квадратура, но онаа која ја има е доста вешто искористена.

Доминира белата боја со придружба на светло сивите нијанси и останатите неутрални тонови, како и природните материјали.

Откако ќе го разгледате овој стан ќе посакате да се стуткате во некое негово ќоше, заедно со вашата омилена книга и топла шолја чај. Нема подобро уживање...

Би можело да ве интересира:

Кое парче мебел ќе ви го препорача секој продавач во IKEA? Маркус Енгман, главниот дизајнер на шведскиот производител за мебел, IKEA, откри...
Мебел со заоблени краеви и уште 6 нови трендови за уредувањето на дневната соба Во домот ставете уметнички дела, плетени лустери и бои кои ви будат пријатни спо...
8 евтини и едноставни трикови со кои ќе го освежите стариот мебел во домот Кога сакате да го освежите домот, но финансиите не ви го дозволуваат тоа, доволн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg