Минијатурно поткровје создадено за вечните сонувачи

Без преголемо шаренило, со удобни и рустични парчиња мебел, ова поткровје е идеално за сите оние кои обожаваат да се нурнат во сопствениот свет.

minijaturno-potkrovje-sozdadeno-za-vecnite-sonuvaci-01

Белото и минијатурно поктровје не располага со преголема квадратура, но онаа која ја има е доста вешто искористена.

Доминира белата боја со придружба на светло сивите нијанси и останатите неутрални тонови, како и природните материјали.

Откако ќе го разгледате овој стан ќе посакате да се стуткате во некое негово ќоше, заедно со вашата омилена книга и топла шолја чај. Нема подобро уживање...

Би можело да ве интересира:

Како да му го подобрите изгледот на стариот (и евтин) мебел, без да потрошите многу пари? Скријте ја старата гарнитура со убави прекривки и декоративни перници, а стаклен...
Како да му дадете луксузен изглед на домот, со малку пари? Завеси од подот до таванот, многу растенија и три извори на светлина се само дел...
Грешки во уредувањето на ходникот заради кои оставате погрешен впечаток кај гостите Не обрнувате внимание на огледалото кое рефлектира неуреден дел од домот, го пре...
7 застарени работи во домот кои (конечно) треба да ги исфрлите и да ги замените со нови   Во времето на паметната технологија, реалност станаа и прекинувачите кои работат...
4 трендови за уредување на двор што се хит сезонава (и 3 кои се демоде) Наместо пластични вазни за цвеќиња, изберете керамички со рустикален изглед, а г...
Како да ја уредите малата детска соба за да биде практична, но и да изгледа убаво? (фото) Простор за складирање под креветот, големо огледало и многу природна светлина – ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg