Топли и нежни декорации во бојата на лавандата

Лаванда виолетовата нијанса важи за една од најнежните пастелни нијанси со чија помош можете брзо и ефикасно да го освежите домот. Декорациите во овие тонови му даваат посебен шарм на просторот и го прават далеку поженствен.

topli-i-nezni-dekoracii-vo-bojata-na-lavandata-01

Постојат огромен број на идеи како лаванда нијансата можете да ја внесете во вашиот дом. Одговара со сите пастелни бои, сивите нијанси, чоколадно кафената како и со беспрекорната бела.

За да го акцентирате пастелниот ентериер изберете завеси, перничиња и сувенири во лаванда виолетовата, а доколку сте малку похрабри користите ги сите нејзини нијанси за да создадете неодолив простор.

Ако сè уште немате идеја како да ја вметнете оваа боја во вашиот дом, ова се неколку инспиративни фотографии кои може да ви помогнат...

Би можело да ве интересира:

Како да му дадете луксузен изглед на домот, со малку пари? Завеси од подот до таванот, многу растенија и три извори на светлина се само дел...
5 работи на кои (можеби) не вреди да давате многу пари кога го уредувате домот Скап килим: За оваа инвестиција може брзо да зажалите и тоа на првиот сок од бор...
Избегнувајте црвена боја во кујната и уште 3 Фенг Шуи правила за боите во вашиот дом Кујната не треба да биде црвена, а бањата не треба да биде сина... За да бидете ...
Немаат врата во бањата, уредувале по Пинтерест – Мила Кунис и Ештон Кучер го покажаа домот, за кој г... „Сакавме куќата која е изградена од 1930-ите години да изгледа како стара штала,...
Кај Драгана дома: Есенски украсен стан во Гостивар со тикви во сите форми и бои и суво цвеќе (фото) „Препознатливо за мене е што во мојот дом секогаш сè е украсено во зависност кој...
5 креативни идеи како да ги изложите цртежите на вашите деца во домот Направете галерија на ѕидот или закачете ги на жица - постојат многу начини на к...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg