Топли и нежни декорации во бојата на лавандата


Топли и нежни декорации во бојата на лавандата

Лаванда виолетовата нијанса важи за една од најнежните пастелни нијанси со чија помош можете брзо и ефикасно да го освежите домот. Декорациите во овие тонови му даваат посебен шарм на просторот и го прават далеку поженствен.

topli-i-nezni-dekoracii-vo-bojata-na-lavandata-01

Постојат огромен број на идеи како лаванда нијансата можете да ја внесете во вашиот дом. Одговара со сите пастелни бои, сивите нијанси, чоколадно кафената како и со беспрекорната бела.

За да го акцентирате пастелниот ентериер изберете завеси, перничиња и сувенири во лаванда виолетовата, а доколку сте малку похрабри користите ги сите нејзини нијанси за да создадете неодолив простор.

Ако сè уште немате идеја како да ја вметнете оваа боја во вашиот дом, ова се неколку инспиративни фотографии кои може да ви помогнат...

Би можело да ве интересира:

Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...
Интересни начини да го декорирате домот со марами Верувале или не, марамите можат на интересен начин да го украсат домот. Ако имат...
7 идеи како да го освежите ентериерот на вашиот дом оваа 2021 Инвестирајте во големи растенија, не се евтини, но ќе му дадат шарм на просторот...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg