Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Топол, рустикален дом со празничен амбиент

И покрај тоа што Шпанија е синоним за модерни вили, во современ и минималистички стил, овој дом е тотална спротивност на сликата која ја имате во глава. Но, позитивно ќе ве изненади...

topol-rustikalen-dom-so-praznicen-ambient-01

Се одликува со необичен и рустикален ентериер, надополнет со фантастични детали.

Куќата е потполно реновирана пред само неколку години, но го има задржано својот традиционален изглед со помош на природните материјали.

Белата боја е доминантна во уредувањето, а топлината и удобноста се постигнати со помош на дрвениот мебел и црвените декорации.

Преку само неколку фотографии почувствувајте ја претпразничната атмосфера:

Би можело да ве интересира:

Кај Анета дома: „Големата гарнитурата ми е погодок, а малиот број на фиоки во кујната ми е промашува... „Ја обожавам белата лулашка во дневната соба. Преудобна е, издржл...
Немаат врата во бањата, уредувале по Пинтерест – Мила Кунис и Ештон Кучер го покажаа домот, за кој г... „Сакавме куќата која е изградена од 1930-ите години да изгледа како стара штала,...
7 ситници во домот што гостите сигурно ќе ги забележат (и ќе раскажат на сите за нив) Сте се запрашале ли што е она што на гостите што доаѓаат во вашиот дом веднаш им...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg