Топол, рустикален дом со празничен амбиент

И покрај тоа што Шпанија е синоним за модерни вили, во современ и минималистички стил, овој дом е тотална спротивност на сликата која ја имате во глава. Но, позитивно ќе ве изненади...

topol-rustikalen-dom-so-praznicen-ambient-01

Се одликува со необичен и рустикален ентериер, надополнет со фантастични детали.

Куќата е потполно реновирана пред само неколку години, но го има задржано својот традиционален изглед со помош на природните материјали.

Белата боја е доминантна во уредувањето, а топлината и удобноста се постигнати со помош на дрвениот мебел и црвените декорации.

Преку само неколку фотографии почувствувајте ја претпразничната атмосфера:

Би можело да ве интересира:

Кај Анета дома: „Големата гарнитурата ми е погодок, а малиот број на фиоки во кујната ми е промашува... „Ја обожавам белата лулашка во дневната соба. Преудобна е, издржл...
10 работи во домот кои ќе им бодат очи на гостите кои сакаат ред Облека која се суши на радијатор, предмети кои не ги користите и се расфрлани на...
7 ситници во домот што гостите сигурно ќе ги забележат (и ќе раскажат на сите за нив) Сте се запрашале ли што е она што на гостите што доаѓаат во вашиот дом веднаш им...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg