Функционални парчиња мебел од ИКЕА за уредување на мали станчиња (фото)


Функционални парчиња мебел од ИКЕА за уредување на мали станчиња (фото)

Еден од најпознатите брендови за мебел ја претстави најновата PS колекција, наменета за млади и урбани луѓе со стил.

funkcionalni-parcinja-mebel-od-ikea-za-ureduvanje-na-mali-stancinja-foto-01

Според истражувањата на ИКЕА, се поголем број од младите живеат во малечки станчиња, па токму затоа најновата колекција мебел ја дизајнираа според нивните потреби.

PS линијата на функционални парчиња мебел брои точно 51 модел, а секој од нив не зазема премногу простор и е лесно пренослив на нова локација.

Нема да поверувате колку модерно може да изгледаат евтините и функционални парчиња мебел и домашни декорации:

Би можело да ве интересира:

Декорации со кои треба да го збогатите ентериерот во домот Ако сакате вашиот дом да добие посебен шарм во кој ќе уживате да го поминете дом...
Кое парче мебел ќе ви го препорача секој продавач во IKEA? Маркус Енгман, главниот дизајнер на шведскиот производител за мебел, IKEA, откри...
8 евтини и едноставни трикови со кои ќе го освежите стариот мебел во домот Кога сакате да го освежите домот, но финансиите не ви го дозволуваат тоа, доволн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg