Имате малечка тераса? Уживајте!


Имате малечка тераса? Уживајте!

Многу од нас имаат тераси и балкони, некои помали, некои поголеми, но сепак нивното уредување е огромно задоволство.

imate-malecka-terasa-uzivajte-01

Многумина дури и ги користат како сушална или остава за работите кои се непотребни во домот, или едноставно се мрзеливи и немаат инспирација за покреативно уредување.

А, затоа што секое кафе со пријателите е повкусно со поглед низ терасата, ви подготвивме богата галерија.

Единствено што треба да направите е да го препознаете просторот со кој располагате и да вложите малку труд и време.

Еве како малечката тераса може да се претвори во совршенство:

Би можело да ве интересира:

Грешки кои ги прават младите при првото уредување на дом Доаѓа време да го декорирате својот прв стан и тогаш почнува да ви станува јасно...
Во секој дом има 7 места каде можете да ги складирате предметите Понекогаш ни се чини дека домот ќе ни пукне ако ставиме уште нешто во него. Но, ...
8 работи што визуелно го смалуваат просторот и треба да ги избегнувате во мал дом Кога го уредувате вашиот дом, не треба само да одбирате работи што ви се допаѓаа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg