Најубавите црно-бели ентериери (фото)

Ако сакате вашиот дом да се издвојува со елегантно и по малку драматично уредување, црно-белиот контраст е она што го барате.

najubavite-crno-beli-enterieri-foto-01

Иако е едноставен, во никој случај не е монотон и едноличен. Навистина е фасцинантно колку црно-белите детали може да ја променат целосната атмосфера.

Оваа комбинација е безвременска и секогаш во тренд. Но, она што сигурно се менува се формите и материјалите.

Ви советуваме да експериментирате и да ја искористите можноста за храбро спојување на неспоивото.

На тој начин ќе внесете нота на разиграност во својот дом и она најважното - оригиналност.

Би можело да ве интересира:

Фото-докази дека впечатливиот лустер може да направи голема разлика во ентериерот на домот Ако сметате дека нешто недостасува во ентериерот на вашиот дом, многу лесно...
10 работи во домот кои ќе им бодат очи на гостите кои сакаат ред Облека која се суши на радијатор, предмети кои не ги користите и се расфрлани на...
На гости кај Игор во Берлин: Србин има совршено уреден стан, кој потсетува на модерна оаза (фото) Станот на Игор Јосифовиќ е модерна оаза, каде доминираат растенијата. Ентериер с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg