Одберете масички за шминкање во старомоден стил (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Одберете масички за шминкање во старомоден стил (фото)

Иако сѐ поретко ги гледаме и ги користиме масичките за шминкање со огледало, секогаш будат убаво чувство кога ќе ги видиме во некој стар филм.

pred-ogledalo-kako-holivudski-glumici-foto-01

Нема девојка која не посакала барем за момент да седне пред нив и да се почувствува како Мерлин Монро, Одри Хепберн, Елизабет Тејлор.

Крајно дамски и отмени, во вашата соба може да внесат гламурозен сјај на едно поинакво време.

Класичниот изглед во нежни тонови на бои придонесуваат за елеганција во спалната соба. Ретро нотата која ја имаат, многу жени ги потсетува на детството на нивните мајки или баби.

Овие украсни масички може лесно да си ги направите од стари парчиња мебел.

Зависно од вашите желби и потреби одберете ја големината на огледалото и обичната дрвена маса наскоро може да се претвори во симпатично женско катче.

Ако немате конкретна идеја може да одберете некоја од предложените:

Би можело да ве интересира:

Празници се ближат: 10 прекрасни идеи за зимска идила во спалната соба За помалку од месец дена ни пристигнува зимата, па зошто уште од сега да не си н...
14 идеи како да избегнете непрактичен ентериер во домот Честопати кога гледаме нови идеи кои се модерни во моментот чувствуваме ентузија...
Идеи за „ученички катчиња“ во собата на децата каде учењето ќе им оди полесно (фото) Зависно од тоа колку се големи децата и со каков простор располагате – уредете г...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg