Сите посакуваат кујна во ретро стил


Сите посакуваат кујна во ретро стил

Како и сите останати љубители на романтичниот и ретро стил, така и вие ќе останете воодушевени од едноставноста и топлината на овој амбиент.

site-posakuvaat-kujna-vo-retro-stil-01

Ретро стилот е најлесен за постигнување токму заради едноставноста на парчињата мебел. Доволно е да одберете две нијанси до кои ќе се задржите, а дрвото е задолжителен момент.

Искористете ги старите парчиња мебел и прошетајте низ продавниците за антиквитети.

Ѕидовите обојте ги во пастелни и пудрести нијанси, одберете интересен дезен за декорација и поставете полици од необработено дрво.

Декорирајте со свежо цвеќе, шарени чинии, стаклени садови, фотографии, сувенири...

Би можело да ве интересира:

Мебел со заоблени краеви и уште 6 нови трендови за уредувањето на дневната соба Во домот ставете уметнички дела, плетени лустери и бои кои ви будат пријатни спо...
8 евтини и едноставни трикови со кои ќе го освежите стариот мебел во домот Кога сакате да го освежите домот, но финансиите не ви го дозволуваат тоа, доволн...
„Облечете“ го ѕидот за поубав изглед и подобра топлотна изолација со еко материјал Оваа ѕидна облога е 100% природна и создава визуелно чувство како да сте ги „обл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg