Генијална идеја: Зелени тревници наместо ѕидови во домот (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Генијална идеја: Зелени тревници наместо ѕидови во домот (фото)

Генијално уреден и освежен простор во кој има одлична замена за ѕидовите. Посебноста на овој простор се вертикалните тревници кои се имплементирани во просторот каде што се ѕидовите и ги освежуваат дневната соба и трпезаријата.

genijalna-ideja-zeleni-trevnici-namesto-zidovi-vo-domot-foto-01

Се создава вистински мир и релаксација со самиот поглед на нив.

Според архитектот самиот простор го одредува идниот дизајн на станот, а во овој случај креиран е соодветен животен простор според ограничувањата.

Како дел од станот во кој се наоѓа кујна и дневна соба има панорамски поглед на реката Днепар, кој дополнително ја нагласува уникатноста и убавината.

На ѕидовите покрај големите прозорци се поставени вертикални тревници направени од дрвени, метални и бетонски панели.

Оваа концептуална оаза во целост го променила изгледот на просторот давајќи му свежина и живост.

Поврзувањето на урбаната џунгла и природата е видливо од деталите како дрвените столчиња за кафе изработени од масивно дрво.

Остатокот од станот е поделен на две спални соби со бања и мала работна соба.

Би можело да ве интересира:

Празници се ближат: 10 прекрасни идеи за зимска идила во спалната соба За помалку од месец дена ни пристигнува зимата, па зошто уште од сега да не си н...
Грешки кои ги прават младите при првото уредување на дом Доаѓа време да го декорирате својот прв стан и тогаш почнува да ви станува јасно...
Трикови за наизглед поголема дневна соба Кога се работи за домот, често се фокусираме на состојбата во кујната и купатило...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg