Љубов на прв поглед! Мебел каков што сакам?


Љубов на прв поглед! Мебел каков што сакам?

Да се има сопствен простор како од списание е нешто што повеќето луѓе го посакуваат! Местото каде го поминуваме поголемиот дел од денот да изгледа беспрекорно, да изобилува со шарм и топлина! Во него треба да ни биде убаво, да нè радува и релаксира, да можеме да уживаме со домашните и пријателите.

ljubov-na-prv-pogled-mebel-kakov-sto-sakam-3.jpg

А токму изборот на мебелот влијае просторот да изгледа поубав, поголем, функционален, да внесе разиграност и топлина во домот. Парчињата мебел се најубавите украси во домот, кои му даваат шарм и топлина на домашниот простор, создаваат препознатливост, оставаат личен печат. Токму затоа при изборот на мебел не треба да ги спуштаме критериумите, не треба да правиме компромиси, туку напротив да го одбереме најдоброто за нас. Да избереме мебел на кој ќе бидеме горди, и кој со секое гледање уште повеќе ќе не освојува. Зарем има нешто поубаво од чувството кога ќе се опуштите во вашата комотна и функционална софа, која изгледа беспрекорно!

Затоа независно дали сакате да го уредите својот дом, канцеларија, хотел или кафуле, да ја уредите дневната соба, кујната или спалната, Југоекспорт Стил е местото каде што ќе го најдете она што ви е потребно. Продавниците на овој познат бренд кој е синоним за квалитет изобилува ат со парчиња мебел, во минималистички, модерен стил, или пак во старински рељефен стил. Во Југоекспорт Стил ќе ве пречека високо квалитетен елегантен мебел, со широк спектар на текстури и дезени, произведени од домашни но и од реномирани италијански и германски производители.

ljubov-na-prv-pogled-mebel-kakov-sto-sakam-1.jpg

А за да изборот не претставува тешкотија, тука е стручниот тим на Југоекспорт Стил кој ќе ви помогне со совети како да го дизајнирате и опремите вашиот дом, и да ги реализирате соништата. Архитектите вработени во Југоекспорт бесплатно, на лице место можат да изработат детални скици, нацрти и се разбира 3Д анимации за да може виртуелно да се влезе во вашиот дом, да се креираат функционални и практични решенија пред да се направи вистинскиот избор. Бесплатниот транспорт низ цела Македонија, како и монтажа е секако дополнителна предност и олеснителна можност за секој купувач.

Југоекспорт Стил Скопје е основана во 1991 и започна со работа истата година со ексклузивен продажен простор во ГТЦ со површина од 420м2. Има 30 вработени, а покрај салонот во ГТЦ има свој изложбен простор во Струмица со 610м2 и во населба Илинден (наспроти хотел Белви) на површина од 6,000м2. Од 2002 година Југоекспорт Стил е ко-сопственик во фирмата Мебел Трејд Виница, проширувајќи го полето на дејности од трговија и на производство. Фирмата Мебел Трејд Виница изработува мебел и обработува дрво за нашиот но и европскиот пазар.

ljubov-na-prv-pogled-mebel-kakov-sto-sakam-2.jpg

ljubov-na-prv-pogled-mebel-kakov-sto-sakam-4.jpg

ljubov-na-prv-pogled-mebel-kakov-sto-sakam-5.jpg

Би можело да ве интересира:

Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...
Само едно нешто ви е потребно на тераса за целосно опуштање летово (фото) За целосно уживање во домот во летните, па дури и почетокот на есенските денови,...
Интересни начини да го декорирате домот со марами Верувале или не, марамите можат на интересен начин да го украсат домот. Ако имат...

Најчитани неделава