Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


5 Знаци дека во вашиот дом владее добар фенг шуи

Проверете дали вашиот дом привлекува позитивна енергија и дознајте како можете истата да ја подобрите и внесете во животниот простор...

5-znaci-deka-vo-vasiot-dom-vladee-dobar-feng-shui-1

Доколку сакате домот да го уредите според фенг шуи правилата, дознајте што сѐ ја привлекува позитивната енергија:

1. Фенг шуи отворен простор

Внимателно проучете ја позицијата на вашиот дом: доколку сте блиску до железничка пруга, раскрсница или доколку тлото на вашиот двор е под падина тогаш треба да ги проучите поконкретните фенг шуи правила за поставеноста на домот.


2. Проток на позитивна енергија низ влезната врата

За проток на позитивната енергија пред вашата влезна врата не би требало да имате чевли, корпи, големо дрво или некои други предмети кои го попречуваат влезот.


3. Квалитетот на енергијата

Влезот во домот треба да изгледа пријатно за да ја привлекува добрата фенг шуи енергија. Која е првата работа што ја гледате кога влегувате дома? Дали е тоа отворена врата од бањата или скалила? За да ја привлечете и задржите добрата енергија неопходно е истата прво да ја насочувате кон кујната и спалната соба.


4. Фенг шуи тројство

Позитивната фенг шуи енергија главно се наоѓа во бањата, кујната и спалната соба. Потрудете се овие три простории да имаат цврста фенг шуи основа и водете сметка околу енергиите кои се емитуваат во нив.


5. Обновување на енергијата

Важно е фенг шуи енергијата секогаш да биде нова, чиста и слободна. Вашата работа никогаш не е завршена, туку треба секојдневно да обрнувате внимание на одржување на чистината во домот и средување на нередот. Почнете од ситниците, редовно проветрувајте и внесувајте што повеќе дневна светлина во домот. 

Би можело да ве интересира:

Кај Анета дома: „Големата гарнитурата ми е погодок, а малиот број на фиоки во кујната ми е промашува... „Ја обожавам белата лулашка во дневната соба. Преудобна е, издржл...
8 ситници со кои ќе внесете есенска магија во домот (без да потрошите многу пари) Мирисливи свеќи со арома на цимет, декоративни тикви, кујнски крпи со есенски мо...
10 работи во домот кои ќе им бодат очи на гостите кои сакаат ред Облека која се суши на радијатор, предмети кои не ги користите и се расфрлани на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg