Елегантен ентериер: Вечниот шарм на минатиот век


Елегантен ентериер: Вечниот шарм на минатиот век

Трендовите доаѓаат и заминуваат, но само добрите парчиња мебел остануваат засекогаш, а најдобар доказ за тоа е овој шармантен стан.

eleganten-enterier-vecniot-sarm-na-minatiot-vek-1

Создадени во минатиот век, овие парчиња мебел поседуваат посебна елеганција и функционалност, кој го прават домот да изгледа модерен.

Сопствениците на овој стан од 74 метри квадратни стариот мебел го добиле заедно со станот кој го купиле, па решиле целиот мебел да го средат и зачуваат во својот дом.

Снежно белата боја на ѕидовите во комбинација со нов дрвен паркет и дрвениот мебел од минатиот век го прават овој дом удобен простор, во кој и најмалиот детаљ е внимателно одбран.

Целосното доживување на станот е добиено од малите детали, кои претставуваат одлична врска помеѓу два века.

Доколку и вие имате некое старо парче мебел, не го фрлајте, туку најдете му место во вашиот дом:

Би можело да ве интересира:

Кое парче мебел ќе ви го препорача секој продавач во IKEA? Маркус Енгман, главниот дизајнер на шведскиот производител за мебел, IKEA, откри...
Мали, но моќни: 5 микро домови кои ќе ги возбудат сите ваши сетила Над 7 милијарди луѓе, ја нарекуваат нашата мала сина планета, дом. На сите нив и...
За отмен и префинет изглед: 20 идеи за дом во сиви нијанси Кога станува збор за уредување на домот, сивата боја ретко е прв избор на сопств...

Најчитани неделава