Најоригинално дизајнирани скали за дома (фото)

Традиционално, скалите имаат едноставен дизајн и една намена - со помош на нив да стигнеме до горниот кат. Но, овие 20 скали раскажуваат поинаква приказна.

20_originalnih_kucnih_stepenica_665.jpg

Покрај самата функционалност, тие имаат уште една предност - визуелно го прават домот помодерен.

Сигурно не сте верувале дека скалите може да изгледаат вака:

Би можело да ве интересира:

7 ситници во домот што гостите сигурно ќе ги забележат (и ќе раскажат на сите за нив) Сте се запрашале ли што е она што на гостите што доаѓаат во вашиот дом веднаш им...
8 трикови за уредување со кои ќе ѝ дадете модерен изглед на вашата кујна Топлите бои се подобар избор од студените нијанси, а квалитетните кујнски апарат...
9 предмети кои Македонците ги имаат во домот за луксузен изглед (а не се скапи) Златни огледала, свеќи со меурчиња, вазни во облик на скулптури, празни кутии со...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg