30 црно-бели дневни соби

Можеби црно-белата комбинација како поглед на светот и не е баш најдобра, но во дизајнот на ентериер оваа комбинација дава одлични ефекти.

30-crno-beli-kombinacii-za-dnevna-soba-1.jpg

Црната и белата боја веќе никогаш нема да ви изгледаат здодевно, бидејќи овој концепт на дизајн ќе донесе нова енергија во вашата дневна соба.

Постојат безброј начини како да ги комбинирате овие бои за да добиете интересна и привлечна комбинација.

Следните 30 дизајни на соби се доведени до совршенство користејќи ја токму оваа палета на бои.

Доколку сакате да го погледнете светот во црно и бело (со неколку нијанси на сиво), изберете ја комбинацијата која најмногу ви се допаѓа.

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

9 работи кои оддаваат „дом без вкус“ Непривлечни саксии за цвеќе - Вашите убави растенија, заслужуваат тренди саксии,...
9 совети за уредување со кои ќе го извлечете најдоброто од малиот ходник Светлите бои, но и огледалата визуелно ќе го зголемат просторот, а малите теписи...
Фенг-шуи совети: Која боја на новогодишни украси ќе ви донесе здравје, среќа и пари во 2022? Според кинескиот хороскоп 2022-та година е година на Тигарот, па така кога стану...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg