Целосно кафеав ентериер е новиот тренд за уредување во 2017-та

Преку глава ви е од светли или премногу шарени простови? Не сакате кога ќе видите целосно бела соба?

celosno-kafeav-enterier-e-noviot-trend-za-ureduvanje-2017-ta-01.jpg

Тогаш го имаме решението за вас со најновиот тренд – ентериер со топли кафеави бои и минимални елементи на сиво во комбинација со посветли бои како белата.

Има различни нијанси за кафеава со која можете да експериментирате, а секако најдобро изгледа дрвениот материјал, иако тоа не е единствена опција.

Без разлика дали се работи за дневна соба, спална, кујна или бања - со добра комбинација, секој дел од домот може да изгледа прекрасно.

Ако мислите дека целосно кафеава соба не изгледа убаво и ви се потребни идеи за уредување, погледнете ги овие фотки:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фенг-шуи совети: Која боја на новогодишни украси ќе ви донесе здравје, среќа и пари во 2022? Според кинескиот хороскоп 2022-та година е година на Тигарот, па така кога стану...
9 совети за уредување со кои ќе го извлечете најдоброто од малиот ходник Светлите бои, но и огледалата визуелно ќе го зголемат просторот, а малите теписи...
Хит во уредувањето – Меки „Teddy“ фотелји со ефект на гушкање Teddy фотелјите од мек материјал налик крзно полека го освојуваат секој дом. ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg