Црно индиго - Боја која ќе доминира во ентериерот во 2018-та


Црно индиго - Боја која ќе доминира во ентериерот во 2018-та

Црно индиго е бојата за која оправдано се претпоставува дека ќе биде вистински хит во ентериерот во 2018-та година.

crno-indigo-boja-koja-kje-dominira-vo-enterierot-vo-2018-ta-01.jpg

Се работи за многу темна нијанса на сината боја, која речиси наликува на црна, но е сепак поблага и покомплексна.

Многумина се плашат да експериментираат со темните нијанси и ги избегнуваат, но време е тоа да се промени и да се почне од некаде.

Во оваа боја можете на пример да обоите два ѕида, или само столбови, а секако можете да си поиграте и со мебелот или деталите во домот, па дури и со елементите во бањата.

Исто така можете да експериментирате и со плочките во кујна, а ако сепак не сакате да избрзувате, почнете со ситни детали како пернички, рамки за слики, свеќници и украси.

Црпете идеи од овие ентериери:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

11 работи што треба да ги обоите за белиот ентериер да добие нов изгле... Одвреме навреме, на сите ни станува здодевен и монотон домот, дури и ако кога см...
Идеи за преуредување на кујната во само еден викенд Кој рече дека поправањето или уредувањето на домот треба да биде тешка, долга и ...
Што е ИН, а што АУТ во декорирањето на домот оваа есенска сезона 2017? Секоја нова сезона вообичаено носи нови трендови на уредување на домот. Сит...