Празници се ближат: 10 прекрасни идеи за зимска идила во спалната соба

За помалку од месец дена ни пристигнува зимата, па зошто уште од сега да не си набавите сѐ што ви е потребно за создавање пријатен и топол амбиент во домот?

praznici-se-blizhat-10-prekrasni-idei-za-zimska-idila-vo-spalnata-soba-1.jpg

Доколку го преферирате традиционалниот стил, веруваме дека ќе се одлучите за класичните црвени и бели тонови, кои потсетуваат на Божиќ и костимот на Дедо Мраз.

Меѓутоа, тоа не значи дека за зимско уредување не може да одберете и нетипични нијанси, поради кои вашиот ентериер ќе изгледа луксузно и гламурозно.

За трансформација на просторот за одмор во мало катче за уживање, не ви се потребни многу пари. Фокусирајте се на деталите што се впечатливи за окото, а кои ќе ја претворат и обичната спална соба во вашата најомилена зимска локација.

Споделуваме со вас десет прекрасни идеи за зимска идила во спалната соба:

1. Набавете си проектор и уживајте во гледањето божиќни филмови на ѕидот.

praznici-se-blizhat-10-prekrasni-idei-za-zimska-idila-vo-spalnata-soba-2.jpg

2. Tемната зелена боја потсетува на луксуз, пари и новогодишно дрвце – може ли подобро?

praznici-se-blizhat-10-prekrasni-idei-za-zimska-idila-vo-spalnata-soba-3.jpg

3. Карираниот дезен и aмбиентот на планиска колиба ќе ве воодушеви вас и саканата личност. 

praznici-se-blizhat-10-prekrasni-idei-za-zimska-idila-vo-spalnata-soba-4.jpg

4. Дамите што живеат сами, оваа зима може да се почестат со бушави или крзнени прекривки и перничиња.

praznici-se-blizhat-10-prekrasni-idei-za-zimska-idila-vo-spalnata-soba-5.jpg

5. Црните материјали и металик декорациите се фантастичен избор за софистицирано уредување.

praznici-se-blizhat-10-prekrasni-idei-za-zimska-idila-vo-spalnata-soba-6.jpg

6. Веселите црвени и бели детали ќе ве орасположат уште од вратата.

praznici-se-blizhat-10-prekrasni-idei-za-zimska-idila-vo-spalnata-soba-7.jpg

7. Комбинацијата на сива и бела, пак, асоцира на снег и мрзливи зимски дни, полни со одмор и задоволства.

praznici-se-blizhat-10-prekrasni-idei-za-zimska-idila-vo-spalnata-soba-8.jpg

8. Потребно ви е само едно нешто? Смее ли да го предложиме популарното плетено ќебе?

praznici-se-blizhat-10-prekrasni-idei-za-zimska-idila-vo-spalnata-soba-9.jpg

9. Купете си неколку фигури на шумски животни и мали вештачки елки.

praznici-se-blizhat-10-prekrasni-idei-za-zimska-idila-vo-spalnata-soba-10.jpg

10. Доколку не сте љубители на претерувањата, ископирајте го едноставниот спортско-елегантен стил со сини и бели тонови.

praznici-se-blizhat-10-prekrasni-idei-za-zimska-idila-vo-spalnata-soba-11.jpg

Во која соба би поминувале најмногу време претстојната зима? Нека таа биде вашата тема и инспирација.

М. А. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 грешки поради кои лесно ви се појавува влага во домот Влагата не е редок проблем во домот, но она што предизвикува големо чудење кај с...
Фенг-шуи совети: Која боја на новогодишни украси ќе ви донесе здравје, среќа и пари во 2022? Според кинескиот хороскоп 2022-та година е година на Тигарот, па така кога стану...
Економичен начин да внесете гламур во домот – декорации со суви цветови (фото) Иако според фенг-шуи филозофијата, сувите цветови не се добра идеја за домот, мо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg