10 трикови кои ќе го разубават и најздодевниот дом на планетата


10 трикови кои ќе го разубават и најздодевниот дом на планетата

Истакнете го вашето хоби, преуредете го мебелот, додадете боја, ставете свежо цвеќе и уживајте во атмосферата.

10-trikovi-koi-kje-go-razubavat-i-najzdodevniot-dom-na-planetava-01.jpg

Дали ви е здодеано од атмосферата во вашиот дом и сакате нова енергија, но буџетот ви е ограничен?

Ако се соочувате во вакви главоболки, тогаш овие трикови се вашето решение. Со нивна помош ќе додадете топлина и ќе го разубавите вашиот дом.

Трикови за вашиот дом да не биде најздодевниот на планетава:

Додадете светлина

Исфрлете ги сите непотребни работи и дозволете во вашиот дом да влегува природна светлина од прозорците.

Дополнително додадете светлина во вашиот дом со купување на модерни ламби и ставање на свеќи за романтика во ноќите.

10-trikovi-koi-kje-go-razubavat-i-najzdodevniot-dom-na-planetava-05.jpg

10-trikovi-koi-kje-go-razubavat-i-najzdodevniot-dom-na-planetava-08.jpg

Декорирајте ги ѕидовите

Закачете уметнички дела, фотографии од вас или постери. Ако имате колекција од плочи и албуми, тогаш декорирајте и со нив.

Вашиот дом нека говори за вашиот карактер.

10-trikovi-koi-kje-go-razubavat-i-najzdodevniot-dom-na-planetava-15.jpg

10-trikovi-koi-kje-go-razubavat-i-najzdodevniot-dom-na-planetava-02.jpg

Додадете светла точка

Без разлика дали станува збор за фрижидер, фотелја, маса или пак перници во боја, мора да имате светла точка која ќе му дава живост на вашиот дом.

10-trikovi-koi-kje-go-razubavat-i-najzdodevniot-dom-na-planetava-06.jpg

10-trikovi-koi-kje-go-razubavat-i-najzdodevniot-dom-na-planetava-13.jpg

Купете нова постелнина

Сет нови чаршафи или завеси може да направат чуда за вашиот дом. Ставете лесни материјали со интересна текстура и дезен.

При изборот ослободете го уметникот од вас.

10-trikovi-koi-kje-go-razubavat-i-najzdodevniot-dom-na-planetava-10.jpg

10-trikovi-koi-kje-go-razubavat-i-najzdodevniot-dom-na-planetava-11.jpg

Инвестирајте во убав килим

На овој начин ќе му дадете топлина и уникатна нота на вашиот дом, а ќе ги сокриете старите подови.

Килимот нека биде во хармонија со перниците и завесите во вашиот дом. Кул дизајнот ќе направи да сакате да си седите на него.

10-trikovi-koi-kje-go-razubavat-i-najzdodevniot-dom-na-planetava-20.jpg

10-trikovi-koi-kje-go-razubavat-i-najzdodevniot-dom-na-planetava-18.jpg

Уште 5 трикови на следната страна...Би можело да ве интересира:

Работи од домот со кои е време да се збогувате Свесни сте дека во домот имате многу непотребни работи, не зависно дали добиени ...
11 трикови со кои вашиот дом ќе биде одлично уреден за малку пари Неколку внимателно избрани украси, наместо многу украси хаотично наредени. Подме...
11 работи што треба да ги обоите за белиот ентериер да добие нов изглед Одвреме навреме, на сите ни станува здодевен и монотон домот, дури и ако кога см...

Најчитани неделава