Како да декорирате со книги во домот и да постигнете гламурозен ефект?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


Како да декорирате со книги во домот и да постигнете гламурозен ефект?

Сè поголем акцент се става на книгите во поглед на внатрешното уредување на домовите. Повеќе не е доволно да имате само обична библиотека, тие станаа вистински симбол на шик, луксузен и гламурозен простор.

Kako-da-dekorirate-so-knigi-vo-domot-01.jpg

Дури и најобичните соби може да ги трансформирате во нешто излезено од Instagram или Pinterest со помош на неколку интересни книги. Секако, имајте предвид дека истите не служат само за декорација, туку првенствено за читање.

Дополнителен бонус е што и естетски го облагородуваат просторот, а тоа од прилика изгледа вака:

Измешајте ги со вашите растенија и цвеќиња

Kako-da-dekorirate-so-knigi-vo-domot (2).jpg

Ставете неколку во вашиот мини-бар

Kako-da-dekorirate-so-knigi-vo-domot (9).jpg

Направете монохроматско катче од книги

Kako-da-dekorirate-so-knigi-vo-domot (4).jpg

Направете композиција од неколку во најсилните живи бои кои ги имате

Kako-da-dekorirate-so-knigi-vo-domot (3).jpg

Класифицирајте ја домашната библиотека по боја

Kako-da-dekorirate-so-knigi-vo-domot (1).jpg

Поделете ги на повеќе купчиња

Kako-da-dekorirate-so-knigi-vo-domot (10).jpg

Омилените нека ви стојат веднаш до креветот

Kako-da-dekorirate-so-knigi-vo-domot (8).jpg

Книгите за готвење и рецепти сместете ги во кујната

Kako-da-dekorirate-so-knigi-vo-domot (5).jpg

Одберете неколку интересни за вашата клуб маса

Kako-da-dekorirate-so-knigi-vo-domot (6).jpg

Изложете ги како во книжарница

Kako-da-dekorirate-so-knigi-vo-domot (7).jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како да го трансформирате домот во само 1 ден, без посебни трошоци? Речиси сите сакаат да направат мала промена во домот кога доаѓа пролетната сезон...
Според Pinterest: Главни трендови за уредување на домот во есен Како и за секоја сезона, така и за есенската, трендовите во уредувањето на домот...
Само едно нешто ви е потребно на тераса за целосно опуштање летово (фото) За целосно уживање во домот во летните, па дури и почетокот на есенските денови,...

Најчитани неделава