Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Грешки кои ги правите при уредувањето на малите станови заради што изгледаат неуредно

Малите станови може да бидат многу добро уредени и пријатни за живот, доколку успеете да ги вклопите паметно предметите во просторот.

greshki-koi-gi-pravite-pri-ureduvanjeto-na-malite-stanovi-zaradi-shto-izgledaat-neuredno-01.jpg

Многумина прават грешки при уредувањето на мали станови, заради кои тие изгледаат многу натрупано и непријатно за очи.

Соодветен избор на бои, додатоци и мебел ќе ви овозможи визуелно да го проширите малиот простор и да го направите поудобен.

Во продолжение погледнете кои грешки прават малиот простор да изгледа полошо од што е:

Тапет со линија за одвојување која го намалува просторот

greshki-koi-gi-pravite-pri-ureduvanjeto-na-malite-stanovi02.jpg

Премногу декорации на ѕидовите кои „бодат“ во очи

greshki-koi-gi-pravite-pri-ureduvanjeto-na-malite-stanovi03.jpg

Украси со кои ги трупате масите и полиците непотребно

greshki-koi-gi-pravite-pri-ureduvanjeto-na-malite-stanovi-04.jpg

Тапети со силни бои и натрупани принтови

greshki-koi-gi-pravite-pri-ureduvanjeto-na-malite-stanovi05.jpg

Гломазни дрвени парчиња мебел

greshki-koi-gi-pravite-pri-ureduvanjeto-na-malite-stanovi-06.jpg

Централна поставеност на мебелот што не остава простор во средина

greshki-koi-gi-pravite-pri-ureduvanjeto-na-malite-stanovi-08.jpg

Топли и темни тонови на мебел и ѕидови

greshki-koi-gi-pravite-pri-ureduvanjeto-na-malite-stanovi-09.jpg

Цвеќиња на земја за кои нема многу простор

greshki-koi-gi-pravite-pri-ureduvanjeto-na-malite-stanovi-10.jpg

Декорирани врати кои дополнително го гушат просторот

greshki-koi-gi-pravite-pri-ureduvanjeto-na-malite-stanovi-11.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Живеам во најмалиот стан во Њујорк од само 9m² - како функционирам?“ Како изгледа животот во стан од само 9m²? Дали ова навистина е најмалиот стан во...
На гости кај Игор во Берлин: Србин има совршено уреден стан, кој потсетува на модерна оаза (фото) Станот на Игор Јосифовиќ е модерна оаза, каде доминираат растенијата. Ентериер с...
9 совети за уредување со кои ќе го извлечете најдоброто од малиот ходник Светлите бои, но и огледалата визуелно ќе го зголемат просторот, а малите теписи...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg