5 креативни идеи како да ги изложите цртежите на вашите деца во домот

Направете галерија на ѕидот или закачете ги на жица - постојат многу начини на кои можете да ги изложите цртежите на вашето дете и да покажете колку се гордеете со неговите уметнички дела.

5-krativni-idei-kako-da-gi-izlozhite-crtezhite-na-vashite-deca-niz-vashiot-dom-01.jpg

Децата се бесконечен извор на креативни идеи. Тие постојано создаваат нови цртежи, па вистинска штета е да не ги зачувате и да не покажете колку, всушност, се гордеете со креативниот ум на вашето дете.

Неколку предлози како можете да ги изложите делата на вашите деца во својот дом:

1. Направате галерија на ѕидот

Наједноставен начин е да ги наредите цртежите во рамки за фотографии, без разлика дали тоа ќе биде во детската соба, ходникот или дневната соба.

Можете да одберете шарени рамки во различни бои или, пак, да се одлучите за монохроматски бои како што се црната и белата.

5-krativni-idei-kako-da-gi-izlozhite-crtezhite-na-vashite-deca-niz-vashiot-dom-02.jpg

2. Залепете ги на ѕидот

Ако не сакате да ги оштетите ѕидовите со шајки, можете да ги залепите цртежите на ѕидот.

Тоа е воедно и добар начин за украсување на ѕидот од детската соба, а бидејќи не вклучува шајки, детето може многу лесно само да ги менува цртежите по сопствена желба.

5-krativni-idei-kako-da-gi-izlozhite-crtezhite-na-vashite-deca-niz-vashiot-dom-03.jpg

3. Ставете ги на бирото

Ако сте љубител на минималистички стил и не ви одговара украсувањето на ѕидовите, цртежите на вашите деца ставете ги во обична рамка за фотографија и ставете ја на вашето биро.

А, ако станува збор за цртеж на кој детето е посебно гордо, тогаш на тој начин ќе му дадете мотивација за понатамошна работа и креативно изразување.

5-krativni-idei-kako-da-gi-izlozhite-crtezhite-na-vashite-deca-niz-vashiot-dom-04.jpg

4. Закачете ги на жица

Уште една минималистичка идеја која одлично ќе се вклопи во модерно уредените станови.

На тој начин многу лесно можете и сами да го менувате распоредот на цртежите, а жицата можете да ја сместите каде сакате.

5-krativni-idei-kako-da-gi-izlozhite-crtezhite-na-vashite-deca-niz-vashiot-dom-05.jpg

5. Направете постер од цртежите

Уште еден ефективен начин на кој ќе зачувате повеќе дела од вашите деца на едно место е да направите постер од неколку.

На поголем бел хамер од хартија залепете одбран дел цртежи и наредете ги така како што вам најмногу ви одговара.

Новонастанатиот постер потоа можете да го залепите на врата или ѕид.

5-krativni-idei-kako-da-gi-izlozhite-crtezhite-na-vashite-deca-niz-vashiot-dom-06.jpg

М. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кај Драгана дома: Есенски украсен стан во Гостивар со тикви во сите форми и бои и суво цвеќе (фото) „Препознатливо за мене е што во мојот дом секогаш сè е украсено во зависност кој...
Предмети кои се „магнет за малер“ во домот, според Фенг шуи Начинот на којшто го уредуваме домот, доста зборува за нас, но според Фенг шуи п...
4 бои кои не треба да доминираат во вашиот дом (делуваат застарено) Сивата, црната, сината и зелената се бои на кои треба да заборавите оваа година,...
Како да му дадете луксузен изглед на домот, со малку пари? Завеси од подот до таванот, многу растенија и три извори на светлина се само дел...
Идеи за декорирање со кои ќе ја внесете пролетта во домот, без многу пари Свежо цвеќе, мирисливи свеќи и декортивни перници со „весели“, пролетни мотиви.....
Детали во уредувањето на бањата што треба да ги избегнувате (за да не изгледа монотоно и евтино) Плочки од подот до таванот и црни мијалници – некои ситници можат да направат ба...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg