Ѕид од цигли – тренд кој одлично се вклопува во секоја соба од домот (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


Ѕид од цигли – тренд кој одлично се вклопува во секоја соба од домот (фото)

Циглите се природен материјал кои со својата нијанса, но и текстурата, му даваат неверојатна топлина на секој простор каде што се инкорпорирани.

Zid-od-cigli-01.jpg

Без разлика дали станува збор за модерен простор или пак простор уреден во медитерански, скандинавски или еклектичен стил, нема да погрешите доколку се решите за ѕид исполнет со цигли.

Од сите градежни материјали, циглите (покрај бетонот) станаа омилената декорација во однос на ентериерот. Самиот факт што се одличен топлински и звучен изолатор и нивното едноставно поставување ја прават одлуката за нивната употреба уште полесна.

Циглите може да ги ставите каде и да посакате – на ѕидот во ходникот, дневната соба, спалната, кујната, тоалетот, па дури и во детските соби.

Тие се евтин и истовремено одличен начин да внесете доза на стил и динамичност во домот, нели? Погледнете на што мислиме:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

17 идеи како малата соба да изгледа поголема Малиот простор со неколку паметни идеи можете да направите да изгледа како да е ...
IKEA нè носи на тура - Како малите соби се трансформираат во големи? Дали се ежите кога ќе помислите на мал простор? Време е да заборавите на помисла...
Инспирација: Вклопете ѕид со цигли за пријатен амбиент во домот Ѕид од цигли во кујната, дневната или спалната соба е тренд во ентериерите веќе ...

Најчитани неделава