Најудобните плетени столчиња кои сите ги имаат на тераса оваа пролет (фото)


Најудобните плетени столчиња кои сите ги имаат на тераса оваа пролет (фото)

Ако малку повнимателно ги разгледате пролетните тераси и балкони, кај сите ќе забележите еден ист детаљ – плетени столчиња.

najudobnite-pleteni-stolcinja-koi-site-gi-imaat-na-terasa-ovaa-prolet-001.jpg

Овалните столчиња од јаже на метална конструкција доаѓаат во различни бои.

Некои се покриени со пернички и топли ќебенца, додека други се оставени да светат во неонски бои.

Во комбинација со многу зеленило, масичка со храна и пијалак, вака изгледа пролетната оаза во која сите уживаат во потоплите денови:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 совети како да декорирате како милионер без да потрошите многу  Без разлика дали сте дизајнер на ентериери кој работи со одреден буџет, ил...
11 трикови со кои вашиот дом ќе биде одлично уреден за малку пари Неколку внимателно избрани украси, наместо многу украси хаотично наредени. Подме...
За најхрабрите: Бел килим - стилски детаљ во вашиот дом (фото) Изгледа префинето и дава нордиски шмек на вашиот дом, но одржувањето на истиот в...

Најчитани неделава