Едноставни трикови за стилско уредување на мали бањи

Клучот за совршено избалансиран и уреден простор се крие во паметното организирање на работите.

ednostavni-trikovi-za-stilsko-ureduvanje-na-mali-banji-01.jpg

Паметно уреден ентериер и неколку интересни детали му даваат на просторот целосно поразличен изглед, дури и кога станува збор за бањата.

Иако мислите дека бањата не е простор на кој треба да обрнувате внимание, сепак важно е да направите комбинација од функционалност и естетика.

Ако имате мала бања, има неколку трикови како да го направите визуелно поголемо и да го претворите во шармантен, стилски простор.

Бирајте исти подни и ѕидни плочки

ednostavni-trikovi-za-stilsko-ureduvanje-na-mali-banji-02.jpg

Елементите кои може да ги преместувате се идеални за мал простор

ednostavni-trikovi-za-stilsko-ureduvanje-na-mali-banji-03.jpg

 Висечки елементи визуелно го зголемуваат просторот

ednostavni-trikovi-za-stilsko-ureduvanje-na-mali-banji-04.jpg

Вградени полици во ѕид дополнително штедат на простор

ednostavni-trikovi-za-stilsko-ureduvanje-na-mali-banji-05.jpg

Обичните ѕидни полици се исто така добри за складирање работи

ednostavni-trikovi-za-stilsko-ureduvanje-na-mali-banji-06.jpg

Наместо големи шкафчиња, поставете метални полици за ситници

ednostavni-trikovi-za-stilsko-ureduvanje-na-mali-banji-07.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

9 трикови за уредување на ентериерот од домовите во Данска Данците го сакаат ретро стилот и винтиџ работите. Без разлика дали станува збор ...
„Живеам во најмалиот стан во Њујорк од само 9m² - како функционирам?“ Како изгледа животот во стан од само 9m²? Дали ова навистина е најмалиот стан во...
9 совети за уредување со кои ќе го извлечете најдоброто од малиот ходник Светлите бои, но и огледалата визуелно ќе го зголемат просторот, а малите теписи...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg